Łódź » Wiadomości lokalne » Opowieści o Irenie Sendlerowej

Opowieści o Irenie Sendlerowejpowiększ

Opowieści o Irenie Sendlerowej

Patronat CzasDzieci.pl

Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi realizuje projekt edukacyjny: "Opowieści o Irenie Sendlerowej". Na zgłoszenia klas i kółek historycznych chętnych do udziału w projekcie czekamy do dnia 30.03.2018 r. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na stronie: www.muzeumtradycji.pl


Rejestracja uczestników projektu odbywa się poprzez zgłoszenie chęci uczestnictwa Organizatorowi drogą mailową: k.lutek@muzeumtradycji.pl lub poprzez złożenie zgłoszenia osobiście w siedzibie Muzeum ul. Gdańska 13 w Łodzi – Dział Edukacyjny Obowiązuje rejestracja poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.muzeumtradycji.pl Formularz wypełnia nauczyciel i zgłasza nim do udziały w projekcie konkretną klasę lub kółko historyczne.


Partnerami projektu są Wydawnictwo Literatura i Widzewskie Domy Kultury. Wspólnymi siłami postanowiliśmy podjąć próbę przybliżenia dzieciom i młodzieży trudnego zagadnienia związanego z wojną. Z racji tego, iż z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej, to właśnie ta postać stała się bohaterką naszego wspólnego projektu. Zainspirowała nas do wspólnego działania najnowsza książka Wydawnictwa Literatura Listy w butelce opowieści o Irenie Sendlerowej, która stanie się punktem wyjściowym w realizacji opisywanego projektu. Książka ta opowiada o okolicznościach zamknięcia ludności żydowskiej w gettach, jej Zagładzie oraz o tym, jak pewna kobieta, mamy tu na myśli Irenę Sendlerową, postanowiła zmienić świat ratując żydowskie dzieci przed śmiercią.

 

Celem projektu jest popularyzacja historii i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz budowanie postaw prospołecznych i proobywatelskich. Projekt kierowany jest do dwóch kategorii wiekowych (Klasy III-V Szkoły Podstawowej, Klasy VI-VII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) Projekt jest podzielony na dwa etapy i będzie realizowany do czerwca 2018 r. Uroczyste podsumowanie projektu planowane jest na 13 czerwca 2018 r. godz. 10.00

 

 

Patroni medialni projektu: TVP  Łódź, Radio Łódź, TuŁódź.com, CzasDzieci.pl


Kontakt:
Dział Edukacyjny (siedziba główna MTN w Łodzi)
Tel. (42) 632 71 12
e-mail: edukacja@muzeumtradycji.plLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: figloraj Twister więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Opowieści o Irenie Sendlerowej
Patronat CzasDzieci.pl

Opowieści o Irenie Sendlerowej

Celem projektu jest popularyzacja historii i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz budowanie postaw prospołecznych i proobywatelskich... więcej »
figloraj Twister

figloraj Twister

Twister to bardzo kameralny, nieduży figloraj, w którym panuje bardzo rodzinna, przyjemna atmosfera. więcej »
Centrum Nauki i Techniki EC1

Centrum Nauki i Techniki EC1

EC1 to miejsce, które powstało w Łodzi niedawno. Wygląda pięknie, łącząc stary świat z nowym i przyciągając niezwykłymi atrakcjami. więcej »
Papugarnia

Papugarnia

Papugi są mądre i niezwykle ciekawskie. Nasza papugarnia Carmen powstała w 2017 r. i w końcu nadszedł czas, bym i ja z maluchami odwiedziła to niezwykłe miejsce. Papug jest tutaj 150 i należą do trzydziestu różnych gatunków. więcej »
Niedziele z Arlekinem

Niedziele z Arlekinem

W jedną niedzielę w miesiącu po spektaklu odbywa się w Arlekinie zwiedzanie teatru. Dzieci mogą zobaczyć teatr od kuchni.Wszyscy widzowie są dzieleni na kilka grup i rozpoczynają zwiedzanie. więcej »
3 urodziny Hulaj Duszy

3 urodziny Hulaj Duszy

Czego tam nie było! Uwagę zwracały barwne stoiska z kolorowym ryżem, makaronem spaghetti, ziarenkami, galaretką i kisielem. Był też piasek z muszelkami, woda i skarby dla poszukiwaczy, masy plastyczne do ugniatania, dotykania i lepienia. więcej »
Warsztaty pieczenia chleba

Warsztaty pieczenia chleba

Jesienią wybrałyśmy się z naszymi klasami na wycieczkę w okolice Łodzi. Tym razem postanowiłyśmy pójść na spacer w Łowiczu, obejrzeć Nieborów (?Akademia Pana Kleksa?) i przepiękną Arkadię? Ale największą atrakcję stanowiły dla nas warsztaty w Akademii Rękodzieła Ludowego. więcej »
Krawiec  Pan Niteczka

Krawiec Pan Niteczka

Jakiś czas temu wybraliśmy się na kolejną premierę w Arlekinie. Byliśmy bardzo podekscytowani, bo mieliśmy obejrzeć ?Krawca Niteczkę? - przedstawienie zrealizowane na podstawie znanego utworu Kornela Makuszyńskiego. Na początku znaleźliśmy się w wielkiej pracowni krawieckiej pełnej manekinów i niedokończonych strojów. Dowiadujemy się, że firmie grozi zamknięcie, chyba? chyba że przygotują ciekawą sztukę. więcej »
W krainie Mikołaja...

W krainie Mikołaja...

W okresie przedświątecznym moje maluchy przygotowywały się do przedszkolnych i żłobkowych występów. W domu rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz milion piosenek o Mikołaju. Postanowiliśmy pogłębić jeszcze ten nastrój i któregoś grudniowego poranka wyruszyliśmy do Kołacinka, do Krainy Św. Mikołaja. więcej »
Zbliża się VII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

Zbliża się VII Salon Ciekawej Książki

Swoją ofertę przedstawi blisko stu wystawców, wśród których są największe firmy wydawnicze. Kto będzie gościem specjalnym? więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na czasie

10 mitów, które powinnaś znać zanim zaplanujesz macierzyństwo

10 mitów, które powinnaś znać zanim zaplanujesz macierzyństwo

Ciąża to idealny czas na to, aby solidnie przyszykować się na przyjście na świat nowego członka rodziny i nieco zweryfikować własne wyobrażenia a rzeczywistość.  

CzasDzieci Recenzuje

Kuba niedźwiedź. Historie z Gawry

Kuba niedźwiedź. Historie z Gawry

Książka jakiej jeszcze nie było ? i w tym górnolotnym stwierdzeniu nie ma ani trochę przesady!  

Nowinki

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na rok 2018 wyglądają co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba...  
Konkurs Piórko 2018 trwa jeszcze tylko do 20 marca!

Konkurs Piórko 2018 trwa jeszcze tylko do 20 marca!

Uwaga, debiutujący pisarze ? jeszcze tylko dwa tygodnie na zgłoszenie prac do konkursu Piórko 2018!  

Książka Na Czasie

Książeczka HOKUS-POKUS! Zwierzaki w zasięgu wzroku to gwarancja doskonałej, kreatywnej zabawy. Odkrywanie obrazków, szukanie odpowiedzi na zadane pytania, wskazywanie ?nieproszonego gościa?, rozwiązywanie...  

Konkurs na Czasie

Poznajcie Popelki wyjątkowe futrzaste stworki pełne pozytywnej energii, które od marca można spotkać na kanale POLSAT JimJam. Z tej okazji POLSAT JimJam zaprasza wszystkie dzieci do udziału w konkursie.  

W domu z dzieckiem

Robico1 Knock Nocky1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018