Łódź » Wiadomości lokalne » Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 lat

Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 latpowiększ

Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 lat

Wyjście z małym dzieckiem z domu jest często bardzo skomplikowane czasowo i logistycznie. Trzeba wybrać odpowiednią porę dnia, najlepiej między posiłkami albo w trakcie aktywności. Spakować pokaźną torbę „na wszelki wypadek”, wybrać odpowiedni środek lokomocji, znaleźć towarzyszkę wyprawy (najlepiej mamę z dzieckiem zbliżonym wiekiem do naszego). Tylko gdzie pójść z niemowlakiem albo niespełna trzylatkiem? Podpowiadamy Wam kilka ciekawych miejscówek.

 

1. Muzeum Sztuki Nowoczesnej – warsztaty z cyklu: Maluch w Muzeum, środy godz. 11.11. Dla dzieci od roku. Koszt: 1 dziecko + 1 dorosły – 26 zł. Miejsce: ms1, ul. Więckowskiego 36, sala warsztatowa.

To cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Zapewniamy przyjazną przestrzeń na drugim piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków. 

 

2. Teatr Lalek Arlekin – warsztaty z cyklu: Teatralne poduszkowce, wybrany czwartek miesiąca godz. 11.00 i 12.30, dla dzieci od 2 do 5 lat. Koszt pojedynczych zajęć: 20 zł (dziecko + opiekun). Miejsce: Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi al.1 Maja 2.

Teatralne Poduszkowce, warsztaty wprowadzające w magiczny świat wiedzy teatralnej. Każde spotkanie to inne zagadnienie. Dźwięk, światło, tekst i scenografia to niezbędne elementy tworzenia spektakli. Poprzez wspólną zabawę i pracę z wyobraźnią dzieci poznają tajniki przedstawień.

 

3. Teatr Lalek Arlekin – spektakle dla maluszków Poziom 0. Dla dzieci od niemowlaka do 3 lat. Tytuły: „Pan Teatr” i „Mały chłopiec”. Terminy wg bieżącego repertuaru. Koszt biletu 18zł.

Spektakle dla najmłodszych, umożliwiające pierwszy kontakt z teatrem, oswojenie się z ciemnością, z dźwiękiem gongu, muzyką, oklaskami itp. Umiejętne wprowadzanie dziecka w świat teatru jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju kulturalno-społecznego.

 

4. Teatr Pinokio – spektakle dla najmłdszych: „Echy i achy, chlipy i chachy” i „Pokolorowanki” oraz z cyklu: Małe teatrowanie przy tacie i mamie – „Na wyspach”. Dla dzieci od 2 lat. Terminy wg bieżącego repertuaru. Koszt biletu od 18zł. Miejsce: Teatr PINOKIO w Łodzi ul. Kopernika 16. Więcej o spektaklach: http://www.teatrpinokio.pl/category/spektakle/dzieci-najmlodsze/

 

5. Filharmonia Łódzka – warsztaty z cyklu Baby Boom Bum. Dla dzieci od 0 do 3 lat. Terminy wg bieżącego repertuaru. Ceny biletów: 30 PLN (dziecko z maksymalnie dwojgiem osób dorosłych). Miejsce: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina ul. Narutowicza 20/22.

Zajęcia umuzykalniające Baby Boom Bum  są przygotowywane w oparciu o nowatorską metodę amerykańskiego muzyka i badacza Edwina E. Gordona. W podczas muzycznych zabaw w przyjaznej i kameralnej atmosferze, w obecności rodziców, dzieci w zależności od wieku ćwiczą wiele układów: mowy, słuchu, układ oddechowy, propriocepcji (zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała), a także pamięć, koncentrację i zręczność ciała.

 

Polecamy również:

 

Stacja Nowa Gdynia ul. Sosnowa 1 Zgierz k/Łodzi.  "Wodniś" to nauka pływania dla niemowląt i najmłodszych dzieci. 165 zł za karnet na 5 wejść. Basen ma wodę ozonowaną.

 

Klubokawiarnia Baby Club Cafe ul. Tansmana 5/02 Łódź. To dużo więcej niż tylko sala zabaw. To akademia dziecięcych pasji, rozwijanych na różnorodnych zajęciach edukacyjnych. To także klimatyczna kawiarnia, gdzie rodzice mogą się zreklaksować przy aromatycznej, włoskiej kawie.

 

GYM Generation ul.Naruszewicza 2 Łódź. Zajęcia „Małe Misie” (dla dzieci od 4 mcy do raczkujących) i „Zwinne żabki” (dla dzieci chodzących do 2,5 lat). Misją GYM Generation jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i przekazanie dobrych nawyków żywieniowych na całe życie.

 

Centrum Tańca i Zabawy TWISTER ul. Dolna 5 Łódź. Sala zabaw, park linowy, kawiarnia. Zajęcia „Roztańczony przedszkolak” dla dzieci od 2 do 3 lat.

 

Szymonek Ancymonek ul. Tatrzańska 42/44 Łódź. Sala zabaw dla dzieci posiadająca specjalny Kącik dla mluszka przeznaczony dla dzieci od 0 do 5 lat.

 

SmyKawka Klubokawiarnia Rodzinna ul. Jeziorna 9 w Łodzi. Twórcze zajęcia dla dzieci od 6 miesiąca do około 6 roku życia, opierające się na zasadach integracji sensorycznej, angażującej wszystkie zmysły dziecka.

Świat Smyka (ogólnorozwojowe) dla dzieci 6-12m-cy oraz 1-2 lata
Muzyka dla Smyka (muzyczno-rytmiczne) dla dzieci 1-2 lata, 2-3 lata
Akademia Smyka (ułatwiające start w przedszkolu) dla dzieci 2-4 lata

 

Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci ul. księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 25c lokal 194 Łódź. Pierwsza w Łodzi klubokawiarnia płatna za czas.

 

Tubajka kawiarnia rodzinna plac Zwycięstwa 3 Łódź.

 

 

Opracowała Magdalena KurowskaLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Baśniowa Łódź więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Baśniowa Łódź

Baśniowa Łódź

Pani opowiadała nam i grupce dzieci wraz z opiekunami o powstaniu naszego miasta, czyli legendę o Januszu, który przypłynął tutaj łódką, osiedlił i założył osadę. To właśnie od jego łódki wzięła nazwę Łódź. Później usiedliśmy na ławeczkach i maluchy malowały herb. więcej »
Baby English Center

Baby English Center

Baby English Center to wyjątkowa szkoła nauki języka angielskiego i hiszpańskiego dla dzieci w Łodzi. więcej »
Opowieści o Irenie Sendlerowej - Rozpoczęcie II Etapu Projektu
Patronat CzasDzieci.pl

Opowieści o Irenie Sendlerowej - Rozpoczęcie II Etapu Projektu

W dniu 17.04.2018 r. nasze Muzeum odwiedziły pierwsze dwie grupy w ramach realizacji II etapu projektu edukacyjnego "Opowieści o Irenie Sendlerowej", uczniowie VI klasy SP w Poddębicach oraz uczniowie Gimnazjum nr 26 w Łodzi. Odbyły się dwukrotnie zajęcia podzielone na dwie części. więcej »
Festiwal Kultury Szkolnej - marzec-czerwiec 2018
Patronat CzasDzieci.pl

Festiwal Kultury Szkolnej - marzec-czerwiec 2018

Bałucki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w wydarzeniach, w tym warsztatach edukacyjnych, które składają się na program Festiwalu Kultury Szkolnej. więcej »
"KrUlewna Śnieżka". Nowy spektakl Teatru Arlekin

"KrUlewna Śnieżka". Nowy spektakl Teatru Arlekin

Jest to opowieść, która zaciekawi dzieci, bo pokazuje, w zabawny sposób, inną wersję przygód znanej królewny, i wciągnie dorosłych, ponieważ dotyczy ponadczasowego tematu władzy. więcej »
Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Bagatelka. Akademia Twórczego Rozwoju

Jesteśmy zachwyceni niezwykłymi zajęciami, które oferuje nam Bagatelka. Do tej pory udało nam się uczestniczyć w dwóch, ale już wiemy, że to dopiero początek niezwykłej przygody?:) więcej »
Akademia Power Kids

Akademia Power Kids

Wśród opinii na fb o Akademii Power Kids znalazłam jedną, która mogłaby być moją: ?Zajęcia w Akademii są niezwykłe, nie sposób się nudzić. Jest tylko jeden minus ? brak czasu, by uczestniczyć we wszystkim?. więcej »
Madagascar - musicalowa przygoda
Patronat CzasDzieci.pl

Madagascar - musicalowa przygoda

Udaj się z Teatrem Muzycznym w Łodzi w pełną przygód, musicalową podróż! Lew Alex, zebra Marty, hipopotamica Gloria i żyrafa Melman żyją spokojnie w nowojorskim ZOO. Samowolka Marty?ego kończy się dla całej czwórki przymusowym zesłaniem do Afryki. więcej »
Warsztaty pieczenia chleba

Warsztaty pieczenia chleba

Jesienią wybrałyśmy się z naszymi klasami na wycieczkę w okolice Łodzi. Tym razem postanowiłyśmy pójść na spacer w Łowiczu, obejrzeć Nieborów (?Akademia Pana Kleksa?) i przepiękną Arkadię? Ale największą atrakcję stanowiły dla nas warsztaty w Akademii Rękodzieła Ludowego. więcej »
Krawiec  Pan Niteczka

Krawiec Pan Niteczka

Jakiś czas temu wybraliśmy się na kolejną premierę w Arlekinie. Byliśmy bardzo podekscytowani, bo mieliśmy obejrzeć ?Krawca Niteczkę? - przedstawienie zrealizowane na podstawie znanego utworu Kornela Makuszyńskiego. Na początku znaleźliśmy się w wielkiej pracowni krawieckiej pełnej manekinów i niedokończonych strojów. Dowiadujemy się, że firmie grozi zamknięcie, chyba? chyba że przygotują ciekawą sztukę. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Temat na Czasie

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Otyłość wśród dzieci — jak z nią walczyć?

Polskie dzieci należą do najszybciej tyjących w całej Europie. Liczba dzieci z nadwagą w ciągu ostatniej dekady wzrosła o 100 %.  

Lato na Czasie

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Aktywna wycieczka - dokąd się wybrać?

Wycieczka z dzieciakami powinna zaspokajać nie tylko ich zapotrzebowanie na aktywność fizyczną, ale i ciekawość.  

Nowinki

2018 w kinie - kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na drugą połowę roku 2018 wyglądają bardzo obiecująco! Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Specjalnie dla Was wybraliśmy...  
Książki na Czasie - Czerwiec

Książki na Czasie - Czerwiec

Ciepły czerwiec przyniósł wiele książek o ważnych sprawach: trudnych kart historii Polski, prawach dzieci czy pierwszej pomocy. Wybraliśmy...  

Premiery kinowe na Czasie

2018 w kinie

2018 w kinie

Kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć! Sprawdźcie sami co czeka Was w kinie od lipca 2018! Wpisujcie w kalendarz, żeby nie przegapić!  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018