Łódź » Wiadomości lokalne » Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 lat

Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 latpowiększ

Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 lat

Wyjście z małym dzieckiem z domu jest często bardzo skomplikowane czasowo i logistycznie. Trzeba wybrać odpowiednią porę dnia, najlepiej między posiłkami albo w trakcie aktywności. Spakować pokaźną torbę „na wszelki wypadek”, wybrać odpowiedni środek lokomocji, znaleźć towarzyszkę wyprawy (najlepiej mamę z dzieckiem zbliżonym wiekiem do naszego). Tylko gdzie pójść z niemowlakiem albo niespełna trzylatkiem? Podpowiadamy Wam kilka ciekawych miejscówek.

 

1. Muzeum Sztuki Nowoczesnej – warsztaty z cyklu: Maluch w Muzeum, środy godz. 11.11. Dla dzieci od roku. Koszt: 1 dziecko + 1 dorosły – 26 zł. Miejsce: ms1, ul. Więckowskiego 36, sala warsztatowa.

To cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Zapewniamy przyjazną przestrzeń na drugim piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków. 

 

2. Teatr Lalek Arlekin – warsztaty z cyklu: Teatralne poduszkowce, wybrany czwartek miesiąca godz. 11.00 i 12.30, dla dzieci od 2 do 5 lat. Koszt pojedynczych zajęć: 20 zł (dziecko + opiekun). Miejsce: Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi al.1 Maja 2.

Teatralne Poduszkowce, warsztaty wprowadzające w magiczny świat wiedzy teatralnej. Każde spotkanie to inne zagadnienie. Dźwięk, światło, tekst i scenografia to niezbędne elementy tworzenia spektakli. Poprzez wspólną zabawę i pracę z wyobraźnią dzieci poznają tajniki przedstawień.

 

3. Teatr Lalek Arlekin – spektakle dla maluszków Poziom 0. Dla dzieci od niemowlaka do 3 lat. Tytuły: „Pan Teatr” i „Mały chłopiec”. Terminy wg bieżącego repertuaru. Koszt biletu 18zł.

Spektakle dla najmłodszych, umożliwiające pierwszy kontakt z teatrem, oswojenie się z ciemnością, z dźwiękiem gongu, muzyką, oklaskami itp. Umiejętne wprowadzanie dziecka w świat teatru jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju kulturalno-społecznego.

 

4. Teatr Pinokio – spektakle dla najmłdszych: „Echy i achy, chlipy i chachy” i „Pokolorowanki” oraz z cyklu: Małe teatrowanie przy tacie i mamie – „Na wyspach”. Dla dzieci od 2 lat. Terminy wg bieżącego repertuaru. Koszt biletu od 18zł. Miejsce: Teatr PINOKIO w Łodzi ul. Kopernika 16. Więcej o spektaklach: http://www.teatrpinokio.pl/category/spektakle/dzieci-najmlodsze/

 

5. Filharmonia Łódzka – warsztaty z cyklu Baby Boom Bum. Dla dzieci od 0 do 3 lat. Terminy wg bieżącego repertuaru. Ceny biletów: 30 PLN (dziecko z maksymalnie dwojgiem osób dorosłych). Miejsce: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina ul. Narutowicza 20/22.

Zajęcia umuzykalniające Baby Boom Bum  są przygotowywane w oparciu o nowatorską metodę amerykańskiego muzyka i badacza Edwina E. Gordona. W podczas muzycznych zabaw w przyjaznej i kameralnej atmosferze, w obecności rodziców, dzieci w zależności od wieku ćwiczą wiele układów: mowy, słuchu, układ oddechowy, propriocepcji (zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała), a także pamięć, koncentrację i zręczność ciała.

 

Polecamy również:

 

Stacja Nowa Gdynia ul. Sosnowa 1 Zgierz k/Łodzi.  "Wodniś" to nauka pływania dla niemowląt i najmłodszych dzieci. 165 zł za karnet na 5 wejść. Basen ma wodę ozonowaną.

 

Klubokawiarnia Baby Club Cafe ul. Tansmana 5/02 Łódź. To dużo więcej niż tylko sala zabaw. To akademia dziecięcych pasji, rozwijanych na różnorodnych zajęciach edukacyjnych. To także klimatyczna kawiarnia, gdzie rodzice mogą się zreklaksować przy aromatycznej, włoskiej kawie.

 

GYM Generation ul.Naruszewicza 2 Łódź. Zajęcia „Małe Misie” (dla dzieci od 4 mcy do raczkujących) i „Zwinne żabki” (dla dzieci chodzących do 2,5 lat). Misją GYM Generation jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i przekazanie dobrych nawyków żywieniowych na całe życie.

 

Centrum Tańca i Zabawy TWISTER ul. Dolna 5 Łódź. Sala zabaw, park linowy, kawiarnia. Zajęcia „Roztańczony przedszkolak” dla dzieci od 2 do 3 lat.

 

Szymonek Ancymonek ul. Tatrzańska 42/44 Łódź. Sala zabaw dla dzieci posiadająca specjalny Kącik dla mluszka przeznaczony dla dzieci od 0 do 5 lat.

 

SmyKawka Klubokawiarnia Rodzinna ul. Jeziorna 9 w Łodzi. Twórcze zajęcia dla dzieci od 6 miesiąca do około 6 roku życia, opierające się na zasadach integracji sensorycznej, angażującej wszystkie zmysły dziecka.

Świat Smyka (ogólnorozwojowe) dla dzieci 6-12m-cy oraz 1-2 lata
Muzyka dla Smyka (muzyczno-rytmiczne) dla dzieci 1-2 lata, 2-3 lata
Akademia Smyka (ułatwiające start w przedszkolu) dla dzieci 2-4 lata

 

Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci ul. księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 25c lokal 194 Łódź. Pierwsza w Łodzi klubokawiarnia płatna za czas.

 

Tubajka kawiarnia rodzinna plac Zwycięstwa 3 Łódź.

 

 

Opracowała Magdalena KurowskaLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: Warsztaty pieczenia chleba więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
Warsztaty pieczenia chleba

Warsztaty pieczenia chleba

Jesienią wybrałyśmy się z naszymi klasami na wycieczkę w okolice Łodzi. Tym razem postanowiłyśmy pójść na spacer w Łowiczu, obejrzeć Nieborów (?Akademia Pana Kleksa?) i przepiękną Arkadię? Ale największą atrakcję stanowiły dla nas warsztaty w Akademii Rękodzieła Ludowego. więcej »
Krawiec  Pan Niteczka

Krawiec Pan Niteczka

Jakiś czas temu wybraliśmy się na kolejną premierę w Arlekinie. Byliśmy bardzo podekscytowani, bo mieliśmy obejrzeć ?Krawca Niteczkę? - przedstawienie zrealizowane na podstawie znanego utworu Kornela Makuszyńskiego. Na początku znaleźliśmy się w wielkiej pracowni krawieckiej pełnej manekinów i niedokończonych strojów. Dowiadujemy się, że firmie grozi zamknięcie, chyba? chyba że przygotują ciekawą sztukę. więcej »
W krainie Mikołaja...

W krainie Mikołaja...

W okresie przedświątecznym moje maluchy przygotowywały się do przedszkolnych i żłobkowych występów. W domu rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz milion piosenek o Mikołaju. Postanowiliśmy pogłębić jeszcze ten nastrój i któregoś grudniowego poranka wyruszyliśmy do Kołacinka, do Krainy Św. Mikołaja. więcej »
Zbliża się VII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

Zbliża się VII Salon Ciekawej Książki

Swoją ofertę przedstawi blisko stu wystawców, wśród których są największe firmy wydawnicze. Kto będzie gościem specjalnym? więcej »
Wycieczka po okolicach Łodzi

Wycieczka po okolicach Łodzi

Jest wiele miejsc w okolicach Łodzi, do których warto pojechać, które warto zobaczyć… Napiszę Wam o miejscu, które jest szczególnie bliskie mojemu sercu – spędziłam tam prawie dwadzieścia lat, zanim zamieszkałam w Łodzi. więcej »
Spektakl "Piękna i Bestia"

Spektakl "Piękna i Bestia"

Chyba każde dziecko zna baśń o „Pięknej i bestii”, a jednak w Teatrze Arlekin pokazano ją w sposób wyjątkowy. więcej »
Spektakl "Złota rybka"

Spektakl "Złota rybka"

Z wielką radością wybraliśmy się na pierwszą w tym sezonie premierę naszego ulubionego teatru Arlekin. Premiera odbyła się w sali kameralnej, która pękała w szwach. więcej »
Angielski z Disneyem już w Łodzi!!!

Angielski z Disneyem już w Łodzi!!!

Disney English to skuteczna i sprawdzona w wielu szkołach metoda polegająca na całkowitym zanurzeniu się w świecie znanych i lubianych bohaterów filmów i kreskówek Disneya. Od samego momentu powstania program cieszy się dużą popularnością i został nagrodzony wieloma międzynarodowymi nagrodami. więcej »
Dolina Koni

Dolina Koni

Kiedy zbliżały się wakacje, szukałam różnych ofert gospodarstw agroturystycznych, do których mogłabym zabrać moje pociechy. Dlaczego agroturystyka? Bo to nie tylko noclegi, ale, oprócz domowych warunków i domowego jedzonka, możliwość kontaktu ze zwierzętami, na którym zależało mi najbardziej… więcej »
Sensoplastusie - warsztaty sensoryczne

Sensoplastusie - warsztaty sensoryczne

Na pewno wybierzemy się na kolejne zajęcia, bo nie ma nic fajniejszego dla dzieci niż takie pełne wyobraźni zabawy, po których dzieci wychodzą brudne, szczęśliwe i stają się jeszcze bardziej twórcze, wrażliwsze, otwarte na świat. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Dzień Babci i Dziadka

5 najpiękniejszych Ekartek

5 najpiękniejszych Ekartek

Dzień Babci i Dziadka już tuż tuż... jesteście gotowi? Jeśli jeszcze nie, nie martwcie się! Mamy dla Was pomysł na last minute!  

Temat na Czasie

15 najbardziej zaskakujących strojów karnawałowych

15 najbardziej zaskakujących strojów karnawałowych

Jakie pomysły na przebranie przychodzą Wam do głowy, gdy myślicie o balach kostiumowych? Wróżki, księżniczki, rycerze, piraci? Okazuje się, że stroje karnawałowe (i nie tylko) mogą być zdecydowanie...  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
Zakaz handlu w niedziele. Kiedy nie będzie można zrobić zakupów?

Zakaz handlu w niedziele. Kiedy nie będzie można zrobić zakupów?

Zobacz kalendarz oraz rozpiskę niedziel wolnych od handlu i zaplanuj zakupy w 2018!  

Konkurs na Czasie!

Kapitan Nauka ma dla Was nowy konkurs! Co najbardziej lubicie robić, gdy za oknem pada śnieg? Zachęć swoje dziecko do wykonania pracy plastycznej dowolną techniką na temat ?Z czym kojarzy mi się...  

Temat na czasie

Idealne przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Idealne przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Jak zorganizować idealne przyjęcie urodzinowe dla naszej pociechy? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców.  

W domu z dzieckiem

Cudowny chłopak1 Robico1 Dolce Gusto1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Kapitan Nauka1 Domowa Akademia1 Niezapominajka1 Prezenty1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018