Łódź » Wiadomości lokalne » Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 lat

Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 latpowiększ

Łódź szuka malucha - propozycje dla dzieci do 3 lat

Wyjście z małym dzieckiem z domu jest często bardzo skomplikowane czasowo i logistycznie. Trzeba wybrać odpowiednią porę dnia, najlepiej między posiłkami albo w trakcie aktywności. Spakować pokaźną torbę „na wszelki wypadek”, wybrać odpowiedni środek lokomocji, znaleźć towarzyszkę wyprawy (najlepiej mamę z dzieckiem zbliżonym wiekiem do naszego). Tylko gdzie pójść z niemowlakiem albo niespełna trzylatkiem? Podpowiadamy Wam kilka ciekawych miejscówek.

 

1. Muzeum Sztuki Nowoczesnej – warsztaty z cyklu: Maluch w Muzeum, środy godz. 11.11. Dla dzieci od roku. Koszt: 1 dziecko + 1 dorosły – 26 zł. Miejsce: ms1, ul. Więckowskiego 36, sala warsztatowa.

To cykl zajęć przygotowany specjalnie dla rodziców na urlopie macierzyńskim lub tacierzyńskim, którzy mają ochotę spędzić ze swoimi małymi pociechami godzinę w Muzeum Sztuki w Łodzi. Zapewniamy przyjazną przestrzeń na drugim piętrze Muzeum, przewijak w łazience i miejsce parkingowe dla wózków. 

 

2. Teatr Lalek Arlekin – warsztaty z cyklu: Teatralne poduszkowce, wybrany czwartek miesiąca godz. 11.00 i 12.30, dla dzieci od 2 do 5 lat. Koszt pojedynczych zajęć: 20 zł (dziecko + opiekun). Miejsce: Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi al.1 Maja 2.

Teatralne Poduszkowce, warsztaty wprowadzające w magiczny świat wiedzy teatralnej. Każde spotkanie to inne zagadnienie. Dźwięk, światło, tekst i scenografia to niezbędne elementy tworzenia spektakli. Poprzez wspólną zabawę i pracę z wyobraźnią dzieci poznają tajniki przedstawień.

 

3. Teatr Lalek Arlekin – spektakle dla maluszków Poziom 0. Dla dzieci od niemowlaka do 3 lat. Tytuły: „Pan Teatr” i „Mały chłopiec”. Terminy wg bieżącego repertuaru. Koszt biletu 18zł.

Spektakle dla najmłodszych, umożliwiające pierwszy kontakt z teatrem, oswojenie się z ciemnością, z dźwiękiem gongu, muzyką, oklaskami itp. Umiejętne wprowadzanie dziecka w świat teatru jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju kulturalno-społecznego.

 

4. Teatr Pinokio – spektakle dla najmłdszych: „Echy i achy, chlipy i chachy” i „Pokolorowanki” oraz z cyklu: Małe teatrowanie przy tacie i mamie – „Na wyspach”. Dla dzieci od 2 lat. Terminy wg bieżącego repertuaru. Koszt biletu od 18zł. Miejsce: Teatr PINOKIO w Łodzi ul. Kopernika 16. Więcej o spektaklach: http://www.teatrpinokio.pl/category/spektakle/dzieci-najmlodsze/

 

5. Filharmonia Łódzka – warsztaty z cyklu Baby Boom Bum. Dla dzieci od 0 do 3 lat. Terminy wg bieżącego repertuaru. Ceny biletów: 30 PLN (dziecko z maksymalnie dwojgiem osób dorosłych). Miejsce: Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina ul. Narutowicza 20/22.

Zajęcia umuzykalniające Baby Boom Bum  są przygotowywane w oparciu o nowatorską metodę amerykańskiego muzyka i badacza Edwina E. Gordona. W podczas muzycznych zabaw w przyjaznej i kameralnej atmosferze, w obecności rodziców, dzieci w zależności od wieku ćwiczą wiele układów: mowy, słuchu, układ oddechowy, propriocepcji (zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała), a także pamięć, koncentrację i zręczność ciała.

 

Polecamy również:

 

Stacja Nowa Gdynia ul. Sosnowa 1 Zgierz k/Łodzi.  "Wodniś" to nauka pływania dla niemowląt i najmłodszych dzieci. 165 zł za karnet na 5 wejść. Basen ma wodę ozonowaną.

 

Klubokawiarnia Baby Club Cafe ul. Tansmana 5/02 Łódź. To dużo więcej niż tylko sala zabaw. To akademia dziecięcych pasji, rozwijanych na różnorodnych zajęciach edukacyjnych. To także klimatyczna kawiarnia, gdzie rodzice mogą się zreklaksować przy aromatycznej, włoskiej kawie.

 

GYM Generation ul.Naruszewicza 2 Łódź. Zajęcia „Małe Misie” (dla dzieci od 4 mcy do raczkujących) i „Zwinne żabki” (dla dzieci chodzących do 2,5 lat). Misją GYM Generation jest zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej i przekazanie dobrych nawyków żywieniowych na całe życie.

 

Centrum Tańca i Zabawy TWISTER ul. Dolna 5 Łódź. Sala zabaw, park linowy, kawiarnia. Zajęcia „Roztańczony przedszkolak” dla dzieci od 2 do 3 lat.

 

Szymonek Ancymonek ul. Tatrzańska 42/44 Łódź. Sala zabaw dla dzieci posiadająca specjalny Kącik dla mluszka przeznaczony dla dzieci od 0 do 5 lat.

 

SmyKawka Klubokawiarnia Rodzinna ul. Jeziorna 9 w Łodzi. Twórcze zajęcia dla dzieci od 6 miesiąca do około 6 roku życia, opierające się na zasadach integracji sensorycznej, angażującej wszystkie zmysły dziecka.

Świat Smyka (ogólnorozwojowe) dla dzieci 6-12m-cy oraz 1-2 lata
Muzyka dla Smyka (muzyczno-rytmiczne) dla dzieci 1-2 lata, 2-3 lata
Akademia Smyka (ułatwiające start w przedszkolu) dla dzieci 2-4 lata

 

Cotton Mill Klubobawialnia dla dzieci ul. księdza Biskupa Wincentego Tymienieckiego 25c lokal 194 Łódź. Pierwsza w Łodzi klubokawiarnia płatna za czas.

 

Tubajka kawiarnia rodzinna plac Zwycięstwa 3 Łódź.

 

 

Opracowała Magdalena Kurowska


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Zobacz także: VIII Salon Ciekawej Książki więcej » x
Zobacz » Wiadomości lokalne
VIII Salon Ciekawej Książki
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki

Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W wydarzeniu wzięło udział ponad 60 renomowanych wydawnictw oraz 40 znanych autorów. W ciągu 3 dni (16-18 listopada) Halę Expo odwiedziło 10 320 osób. więcej »
VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi
Patronat CzasDzieci.pl

VIII Salon Ciekawej Książki w Łodzi

"Nie ma Polski bez literatury" to tegoroczne hasło przewodnie targów. Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Dla miłośników czytania nie zabraknie nowości wydawniczych w promocyjnych cenach. więcej »
NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego tropienia sztuki w przestrzeni miasta zarówno na spacerach jak i w na wystawie "NIEMAPA ŁÓDŹ. Na tropie sztuki". więcej »
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE
Patronat CzasDzieci.pl

XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki NOWE INSPIRACJE

Wyłonienie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu okazało się dla niemałym
wyzwaniem. Niezbyt obszerny wybór tekstów nie tylko nie ułatwił wyboru,
ale nawet go utrudnił. Poziom, zwłaszcza wśród młodszych uczestników, był wyrównany. więcej »
Uprowadzona księżniczka

Uprowadzona księżniczka

Podczas kolejnego deszczowego popołudnia wybrałam się z dziećmi do kina. Od kilku dni mijaliśmy plakat z filmem "Uprowadzona księżniczka", który bardzo maluchy zainteresował. więcej »
Zaczytani

Zaczytani

To naprawdę niezwykła akcja? Kilka miesięcy temu usłyszałam o niej po raz pierwszy. Zapisałam się na kurs bajkoterapii, gdzie wraz z kilkunastoma osobami odkrywałam tajemnice bajek :) więcej »
Teatralna Karuzela

Teatralna Karuzela

Na przełomie maja i czerwca mogliśmy obejrzeć mnóstwo spektakli w ramach Teatralnej Karuzeli. W przyszłym roku odbędzie się już IX. Teatralna Karuzela, zatem warto się przygotować i, przeglądając stronę Teatru Pinokio, wybrać coś dla siebie. więcej »
Warsztaty w Teatrze Wielkim

Warsztaty w Teatrze Wielkim

Cztery zajęcia, każde trwające godzinę, przybliżyło nas do tego, by poznać proces powstawania przedstawienia oraz przybliżyć nam świat teatru. więcej »
Park Śniadaniowy

Park Śniadaniowy

W każde sobotnie letnie przedpołudnie Park Źródliska zamienia się w Park Śniadaniowy. Na stoiskach znajdują przepyszne smakołyki, a rozłożone leżaki zachęcają do odpoczynku. Można spróbować lodów, a także wspaniałych napojów i przekąsek. więcej »
Muzeum Kinematografii

Muzeum Kinematografii

Trafiliśmy tu zupełnie przez przypadek. Podczas spaceru po Baśniowej Łodzi pani pokazywała maluchom figurki Filemona i Bonifacego, a ja zapytałam, czy są tu może jakieś zajęcia dla maluchów. I tak oto w kolejną niedzielę wyruszyliśmy na warsztaty filmowe. więcej »
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Opowieści na Czasie

Kiedy oni byli mali

Kiedy oni byli mali

Wzruszające, zabawne, prawdziwe, pełne miłości. Takie są historie o Babciach i Dziadkach. Spędźcie wieczór z tymi poruszającymi opowieściami.  

Nowinki

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Zapis czatu z ekspertem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Najciekawsze pytania i odpowiedzi...  
2019 w kinie - 23 filmy dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2019 w kinie - 23 filmy dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiada się, że rok 2019 w kinie będzie niesamowity! Już dawno nie było takiej lawiny kinowych przyjemności! To trzeba będzie zobaczyć!...  

Filmy na Czasie

2019 w kinie

2019 w kinie

Przedstawiamy Wam 23 filmy animowane i familijne które pojawią się w kinach w 2019 - a to jeszcze nie wszystko co ten rok przyniesie w kinie, więc sprawdzajcie nasze aktualizacje!  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Książka dla malucha - Zielona Sowa1 Niezapominajka1 Pierwsze Książeczki1 Ekorodzice1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2019