Książki dla dzieci » Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci

Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci

Chłopiec z Wadowic. Biografia bł. Jana Pawła II dla dzieci

Wyd.: Wydawnictwo Zielona Sowa
Wiek dziecka: od 7 lat
ISBN: 978-83-7623-858-6
tagi: biografia  religia 


Książkę honorowym patronatem objął Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

„Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich dzieci, które chciałyby poznać historię papieża-Polaka. Książka zawiera najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II, opisane przystępnym językiem, bogate nie tylko w anegdoty i zabawne historie, ale też w ciekawostki i fakty historyczne, pozwalające zrozumieć postać wielkiego Polaka i jego epokę.

Każdy odcinek tej pasjonującej i bogato ilustrowanej (rysunki Kamili Stankiewicz, fotografie archiwalne, fotografie reporterskie) historii skomponowany jest według podobnego schematu: tekst beletryzowanej biografii, ramki faktograficzne, „kazanie” do dzieci związane z tematem danego odcinka i wskazujące na wartości, bliskie papieskiemu nauczaniu chrześcijańskiemu.

Publikacja ukazuje Jana Pawła II jako zwykłego, pełnego ciepła człowieka, który potrafił łączyć aktywne życie (sport, podróże, przyjaźnie, poezja, teatr itp.) z prawdziwie chrześcijańskimi wartościami. Postać wyłaniająca się z tej opowieści to święty, który nie stoi na piedestale, ale jest „taki jak my”, przez co jego przykład przemawia tym wyraźniej do dziecięcego odbiorcy i skłania do naśladowania.

Autorzy książki pt. „Chłopiec z Wadowic. Biografia błogosławionego Jana Pawła II dla dzieci” – Małgorzata Skowrońska (dziennikarka od lat specjalizująca się w tematyce religijnej i związanej z wychowaniem dzieci) oraz ks. dr Robert Nęcek (rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) – gwarantują wysoki poziom merytoryczny publikacji. Nowoczesna szata graficzna, umiejętnie łącząca elegancję z dziecięcym charakterem książki, zapewnia z kolei doskonałą estetycznie jakość publikacji.

Książkę polecamy też rodzicom, którzy chcieliby przypomnieć sobie biografię Jana Pawła II: publikacja zawiera dodatek dla starszych czytelników („Ściąga dla rodziców”) z kalendarium życia papieża, z wykazem tytułów jego encyklik i adhortacji itp.


Format: 204x290
Oprawa: twarda

Ilość stron: 128



KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 800 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Tam mieszka ktoś, kogo musi odwiedzić...
Recenzja rodzica (mama Monika)

Tam mieszka ktoś, kogo musi odwiedzić...

Książka: Odwiedzając czarownice
Wizyta u przyjaciela - nr 8
Recenzja rodzica (mama Anna)

Wizyta u przyjaciela - nr 8

Książka: Świnka Peppa. Książeczki z półeczki - seria
Nie ma chwili do stracenia
Recenzja rodzica (mama Aurelia)

Nie ma chwili do stracenia

Książka: To ja Ci Mamo poczytam - seria
Oby tylko nauka zawsze mogła być tak zabawna!
Recenzja rodzica (tata Artur)

Oby tylko nauka zawsze mogła być tak zabawna!

Książka: Obrazkowe ćwiczenia logopedyczne dla przedszkolaków
Różni się od klasycznych bajek
Recenzja rodzica (tata Artur)

Różni się od klasycznych bajek

Książka: Królewna Lenka nie chce być grzeczna
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Pies w Krainie Wędrującej Nocy

Pies w Krainie Wędrującej Nocy

Książka Roku
Książka Roku »
Nagroda literacka - książka dla dzieci młodszych
Rok przyznania: 2011
Jajko księżyca

Jajko księżyca

Książka Roku
Książka Roku »
Nagroda literacka - książka dla dzieci starszych
Rok przyznania: 2011
Europa pingwina Popo

Europa pingwina Popo

Książka Roku
Książka Roku »
Wyróżnienie za książkę obrazkową
Rok przyznania: 2011
Baśnie z całego świata

Baśnie z całego świata

Lista Białych Kruków
Lista Białych Kruków »
Rok przyznania: 2011
Pamiętnik Blumki

Pamiętnik Blumki

Książka Roku
Książka Roku »
Wyróżnienie literackie
Rok przyznania: 2011
więcej nagrodzonych książek
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2012