Książki dla dzieci » Smok z czekoladowym sercem

Smok z czekoladowym sercem

Smok z czekoladowym sercem

Wiek dziecka: od 6 do 14 lat
ISBN: 978-83-10-13303-8

Aventurine jest młodą smoczycą mieszkającą w górach ze swoją rodziną. Najbardziej na świecie chciałaby polować na ludzi, ale nie może jeszcze tego robić i bardzo się nudzi. Postanawia więc uciec, by zająć się wreszcie tym, o czym marzy. Coś jednak idzie nie tak... Za sprawą cudownie pachnącej zaczarowanej czekolady, którą warzy w kociołku tajemniczy mag, sama zamienia się w... człowieka. A to dopiero początek jej niesamowitych przygód!

 

"Zabawna, wzruszająca i smakowicie czekoladowa!"
Holly Webb

KUP TERAZ

Recenzje książki (Smok z czekoladowym sercem)

Recenzja rodzica
Książka, która smakuje czekoladą

Temat smoków jest mi bliski. Wraz z dziećmi poznałam naprawdę wiele smoczych życiorysów. Jednak bohater, o którym dziś piszę, jest zupełnie inny, niezwykły. Zaintrygował mnie nazwą, pobudził ciekawość i pytania.
Czy wiecie już o bohaterze jakiej książki mówię? 
O bohaterze z nowej publikacji wydawnictwa Nasza Księgarnia, Smok z czekoladowym sercem, autorstwa  Stephanie Burgis.
Jeśli nie mieliście jej jeszcze w rękach, to koniecznie poszukajcie egzemplarza w swojej księgarni, bo to opowieść, do której wróci się nie raz. Choć w tytule pojawia się smok, nie jest to wyłącznie książka dla chłopców lubiących średniowieczne klimaty. Przeciwnie, to opowieść może nawet bardziej dla dziewczynek i ich mam. Dlaczego? 
Bohaterką powieści jest młoda smoczyca, Aventurine, która dorasta w troskliwej rodzinie smoków. Ma rodzeństwo, żyjące niemal wyłącznie swoimi pasjami i traktujące siostrę nieco z przymrużeniem oka. Wszyscy  w rodzinie uważają, że  mała smoczyca nie przeżyje poza jaskinią ani jednego dnia, nie wierząc zupełnie w jej możliwości i umiejętności polowania na ludzi.  Dlatego właśnie,  na przekór wszystkim, Aventurine chce udowodnić, że jest już wystarczająco duża, by sprostać temu zadaniu.
Bardzo szybko przekonuje się jednak, że życie z dala od skrzydeł mamy jest pełne niebezpiecznych przygód, o których  młodym smokom nawet się nie śniło.  Bohaterka szybko przypomina sobie słowa dziadka, wiele razy mówiącego, że ludziom nie można ufać. 
Niezwykła przygoda Aventurine zaczyna się dość niewinnie, bo od oszałamiającego zapachu gorącej czekolady z przyprawami,  przygotowanej przez człowieka, wyglądającego na zwykłego śmiertelnika. Smoczyca  po uciecze z jaskini chciała zrobić sobie z niego przekąskę, gdy mężczyzna zaproponował jej coś, czemu nie potrafiła się oprzeć. Napój nie tylko cudownie smakował, ale posiadał również magiczne właściwości, bowiem po jego wypiciu, Aventurine zmieniała się w drobną, pozbawioną skrzydeł  i możliwości ziania ogniem dwunastoletnią dziewczynkę.
  Po tej dziwnej przemianie bohaterka nie wiedziała zupełnie, co się z nią dzieje. Nie lubiła nowego ciała,  nie potrafi się w nim odnaleźć. Co więcej, mimo ludzkiego wyglądu, nadal czuła się smokiem, mającym ochotę zionąć ogniem.
Nadal też odczuwała swoje smocze potrzeby, zwłaszcza głód, tyle tylko, że nie na ludzi, a na czekoladę.  Jej nowa pasja  doprowadziła ją do  pewnego miejsca- Czekoladowego Serca, jednej z trzech pijalni czekolady w mieście, która borykała się z brakiem klientów oraz niechęcią burmistrza, gdyż szefowa wylała właśnie jego bratanka z posady czeladnika. 
Nikomu nieznana, nędznie ubrana dziewczyna, która trafiała wcześniej do innych lokali w pierwszej dzielnicy  i była z nich wyrzucana, budzi ogólną niechęć. Jednak swoją determinacją i szczerą chęcią robienia doskonałej czekolady przekonuje właścicielkę, by pozwoliła jej zostać nową czeladniczką.
Przed smoczycą- dziewczynką otwiera się nowy rozdział życia, dotąd zupełnie nieznanego. Jak sobie poradzi?  Czy miasto jest odpowiednim miejscem do życia dla dziewczynki, która niedawno zionęła ogniem, a o ludziach nie myślała inaczej niż w kategoriach jedzenia?
To niezwykła opowieść  o  przemianie, poznawaniu siebie, dojrzewaniu i dokonywaniu wyborów, które pozwalają zachować otwarte wszystkie drzwi. Smok z czekoladowym sercem to piękna baśń, w której smok nie jest wcale czarnym charakterem, a niektórzy ludzie okazują się bardziej drapieżni od bestii. 
Przeczytajcie koniecznie sami! Ale uwaga, jak zaczniecie czytać, szybko się nie oderwiecie i z pewnością zapachnie wam nieraz czekolada, po którą będzie ochota sięgnąć, ale co tam, w wakacje taka przyjemność dozwolona!

 

Autor: Kamila Posobkiewicz- filolog polski, logopedka, terapeutka, autorka bloga http://www.bajkogrod.pl


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Idealna na wakacje
Recenzja rodzica

Idealna na wakacje

Książka: Faro ze Słonecznej zatoki
Pasjonująca lektura
Recenzja bibliotekarza

Pasjonująca lektura

Książka: Kroniki Archeo. Oko węża
Zazdrościmy Wam, że zabawę z tą książką macie jeszcze przed sobą
Recenzja rodzica

Zazdrościmy Wam, że zabawę z tą książką macie jeszcze przed sobą

Książka: Zwariowany dzień. Trzydzieści zagwozdek
Połknięta na raz!
Recenzja bibliotekarza

Połknięta na raz!

Książka: Amelia i Kuba. Wenecki spisek
Strzał w dziesiątkę
Recenzja rodzica

Strzał w dziesiątkę

Książka: Zguba zębiełków
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Teatr niewidzialnych dzieci

Teatr niewidzialnych dzieci

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Wyróżnienie i Nagroda Czytelników
Rok przyznania: 2017
Książka do zrobienia

Książka do zrobienia

Bologna Ragazzi Award
Bologna Ragazzi Award »
Wyróżnienie Bologna Ragazzi Award for Art Books
Rok przyznania: 2017
Jasne dni, ciemne dni

Jasne dni, ciemne dni

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Serce Neftydy

Serce Neftydy

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla młodzieży
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Knock Nocky1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018