Książki dla dzieci » Bajeczki Babeczki cz. 3 - O blaszanym smoku i Czekoladowej Wróżce

Bajeczki Babeczki cz. 3 - O blaszanym smoku i Czekoladowej Wróżce

Bajeczki Babeczki cz. 3 - O blaszanym smoku i Czekoladowej Wróżce

Wyd.: Wydawnictwo Edukacyjne
Wiek dziecka: od 5 do 7 lat

Bajeczki Babeczki – Sprawdzian Gotowości Szkolnej – to gotowe narzędzie dla rodzica lub opiekuna dziecka w wieku przedszkolnym, przygotowane przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnią praktyką. Pozwoli ono odpowiedzieć na pytanie: czy moje dziecko poradzi sobie w szkole?

Bajki wspierają rozwój sfery społeczno-emocjonalnej dziecka, a zadania umieszczone na końcu każdej książeczki sprawdzają poziom wiedzy i umiejętności malucha kończącego edukację przedszkolną i rozpoczynającego naukę w pierwszej klasie.
Rodzicowi lub opiekunowi zamieszczone tu rady Babeczki pomogą w razie potrzeby sięgnąć po fachową pomoc.

Każda książeczka z serii Bajeczki Babeczki zawiera przepiękne kolorowe wielkoformatowe (A4 x 2) ilustracje, które spodobają się i małym, i dużym. To kolejna inspiracja do rozmów z dzieckiem na rozmaite, nie tylko stricte bajkowe tematy. Dodatkowo na końcu każdej pozycji znajdziemy karty pracy - ćwiczenia do wykonania przez dziecko, rozwijające sprawność grafomotoryczną, nawiązujące tematyką do treści bajeczki. W tej części powstanie całkiem spory smok!

Trzecia część pt. "O blaszanym smoku i Czekoladowej Wróżce" to opowiastka o sympatycznej pani, która pewnego dnia gości niesamowitego przybysza w swoim ogródku. To osobliwe spotkanie pozwala jej posiąść nową sztukę - trudną sztukę dzielenia się z innymi tym, co naprawdę lubimy. To także opowiadanie o wartości przyjaźni i tolerancji.

 

KUP TERAZ

Recenzje książki (Bajeczki Babeczki cz. 3 - O blaszanym smoku i Czekoladowej Wróżce)

Recenzja rodzica

To jedna książka z serii. Każda część ma na celu pomóc w przygotowaniu przed pójściem do szkoły, jednak można je wykorzystać również przy dzieciach w młodszym lub starszym wieku. Autorem Bajeczek Babeczek jest Ewa Rosolska, nauczycielka wczesnoszkolna z długoletnią praktyką. Książeczki są w formacie a4, wydane na grubym i miłym w dotyku papierze. Każda z nich ma cudowne, stonowane kolorystycznie obrazki, które z pewnością ucieszą oko czytelnika, zarówno młodszego jak i starszego. Autorem ilustracji jest Anna Nowocińska-Kwiatkowska. Bardzo podoba mi się wydanie książki, kolorystyka, format czcionki, barwa oraz ilustracje, wszystko dobrane w taki sposób, że nie czuć przepychu czy przesycenia. Jedynym minusem jest miękka oprawka - być może sztywna służyła by dłużej.
Kolejnym plusem "Bajeczek Babeczek" są karty pracy. Na końcu każdej książeczki autorka zamieściła pomysły na zabawy, które jednak mają nie tylko bawić, ale i są pomocą dla rodzica w sprawdzeniu, czy dziecko jest gotowe na pójście do szkoły. Można coś wyciąć, pokolorować, ale i poskakać i poopowiadać. Doświadczony pedagog daje również instrukcje jak sprawdzić czy dziecko jest prawo czy leworęczne, czy dziecko uważnie słuchało, czy potrzebna jest pomoc logopedy.
Pierwsza książka w serii to opowieść „Znikające kropki”. W jesiennym lesie muchomory tracą kropki z czapek, kto im pomoże je odnaleźć? To leśne ludki Teodor i Maurycy spróbują rozwikłać tą zagadkę. Nawet mój trzyletni synek patrząc na ilustrację zastanawiał się, gdzie zniknęły kropki. W kartach pracy znajdziemy kartoniki z postaciami z bajki do wycięcia, a następnie możemy „odtworzyć” historię z bajki układając obrazki w odpowiedniej kolejności. A gdy już wykorzysta się wszystkie możliwości autorka zostawia miejsce na rozwijanie wyobraźni i zachęca do tworzenia własnych opowiadań.
Kolejnym opowiadaniem jest „O mądrej żabce, boćku klekocie i upartej zimie”. Znajdziemy tu przygody tytułowych bohaterów, którzy to próbują przegonić upartą zimę. Biały śnieg, bocian mieszkający przy leśniczówce, który zaprzyjaźnia się z zieloną żabką i razem z innymi zwierzątkami wpadają na genialny pomysł... Jeszcze ciekawsza jest karta pracy. Znajdziemy tu obrazki bociana i żabki, które najpierw kolorujemy i wycinamy tworząc z nich opaskę na głowę. Potem możemy wcielić się w daną postać i poskakać jak żabka, poklekać jak bociek, odegrać teatrzyk. Na kolejnej stronie babeczka pokrótce przedstawia rozwój motoryczny dziecka, radzi jak sprawdzić czy dziecko jest lewo czy praworęczne.
Trzecią z serii jest książeczka "O blaszanym smoku i czekoladowej wróżce” Znajdziemy tu miłą panią, która nie tylko lubi kwiatki ale i gorzką czekoladę! Pewnego dnia na swej samotnej drodze spotyka smoka... Podczas czytania smak i zapach czekolady czuliśmy i u siebie w domu. W karcie pracy poćwiczymy, oprócz malowania, wycinania i budowania, wypowiadanie głosek. Najpierw zbudujemy latającego smoka, a potem będziemy naśladować odgłosy skrzydeł smoka szu-szu, czu-czu, dźu-dźu.

 

Alina Brzeska-WójcikLubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

 Niedźwiedzi slow life
Recenzja rodzica

Niedźwiedzi slow life

Książka: W Kasprowym mateczniku. Opowieść przyrodnicza
Niedaleko pada dinozaur od kury
Recenzja rodzica

Niedaleko pada dinozaur od kury

Książka: Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury
Bój się rodzicu ? dziecko może chcieć zadawać kolejne pytania z anatomii
Recenzja rodzica

Bój się rodzicu ? dziecko może chcieć zadawać kolejne pytania z anatomii

Książka: Sen Alicji, czyli jak działa mózg
Książka obowiązkowa w każdym domostwie
Recenzja rodzica

Książka obowiązkowa w każdym domostwie

Książka: Był sobie król… Poczet Jagiellonów
więcej recenzji

Książki nagrodzone

12 półtonów. Książka o muzyce

12 półtonów. Książka o muzyce

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii grafika
Rok przyznania: 2017
Serce Neftydy

Serce Neftydy

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Nagroda literacka za książkę dla młodzieży
Rok przyznania: 2017
Robinson Crusoe  Opowieść obrazkowa na podstawie dzieła Daniela Defoe

Robinson Crusoe Opowieść obrazkowa na podstawie dzieła Daniela Defoe

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek

Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Laureat
Rok przyznania: 2017
więcej nagrodzonych książek
Cudowny chłopak1 Robico1 Knock Nocky1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Kapitan Nauka1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018