Książki dla dzieci » Niespodziewani goście

Niespodziewani goście
PATRONAT CzasDzieci.pl

Niespodziewani goście

Wiek dziecka: od 4 do 7 lat
ISBN: 9788380733633

Kochasz zwierzęta?


Poznaj małą weterynarz Misię, która w magicznej Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom. Misia to wesoła pięciolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Misia ma też niezwykły dar – rozumie mowę zwierząt. Jest to jej sekret.

 

„Niespodziewani goście” to kolejne, wzruszające historie nowych pacjentów weterynarz Misi. Popik znajduje w lesie ranną sówkę. Zefir, ulubiony źrebak Misi ma ranne kopytko i nie może biegać. Nowy piesek przyjaciółki Misi ma chore ucho, które bardzo go boli i szczeniak nie che się bawić z Popikiem. Czy mała weterynarz pomoże zwierzakom?


Seria „Misia i jej mali pacjenci” to wzruszające, urocze i ciepłe historie, które na długo zapadną w pamięci dzieciom. Idealne do wspólnego czytania na dobranoc, a idealnym dopełnieniem tekstów są ciepłe ilustracje.

KUP TERAZ

Recenzje książki (Niespodziewani goście)

Recenzja rodzica
Świat przygód

„Niespodziewani goście” to jedna z książek z serii ''Misia i jej mali pacjenci'', w której młodzi czytelnicy poznają tytułową siedmiolatkę prowadzącą w domku na starej lipie klinikę dla zwierząt. Tej radosnej, rudowłosej dziewczynce obdarzonej niezwykłym talentem, jakim jest rozumienie mowy zwierząt, towarzyszy wierny czworonogi przyjaciel – Popik. Ta licząca blisko 50 stron książka zawiera trzy opowieści, w których Misia zaprasza małych czytelników do świata swoich przygód, w których tym razem przychodzi z pomocą wplątanej w drucianą pułapkę sówce (Spotkanie w lesie), opatruje ranne kopytko źrebaka Zefirka (Wizyta na wsi) czy leczy chore ucho szczeniaka Łaciatka (Nowy kolega Popika).

Każda z tych historii, atrakcyjna pod kątek fabuły, a także barwnie opatrzona wyrazistymi i wzbudzającymi zainteresowanie samą opowieścią ilustracjami, spodoba się małym czytelnikom. Choć zdaniem wydawcy książka „Niespodziewani goście” adresowana jest do dzieci powyżej 4 roku życia, jak sama się przekonałam czytając moim pociechom, zachwyci ona także nieco starsze dzieci (nawet lat 8). Zasługa to zapewne zarówno autorki i ilustratorki, które sprawiły, że lektura książki wciąga na tyle, że czyta się ją szybko, z przyjemnością wraca do lektury, a także z niecierpliwością oczekuje kolejnych epizodów z Misią i Popikiem w roli głównej.
Zapraszam do rodzinnej lektury!!!
 

Zawsze warto przeczytać, dla samej przyjemności czytania

Miła, łatwa i przyjemna książeczka o zakochanej w zwierzętach Misi i jej małym przyjacielu Popiku. Nie przepadam za tego typu książkami. Za mało (nic) w niej „przemyconej” wiedzy i trochę mało realnie przedstawiony świat małej dziewczynki, rozumiejącej mowę zwierząt i diagnozującej ich choroby. Czytając pozycję ośmioletnim dzieciom widziałam jednak ich zainteresowanie. Empatyzowały ze zwierzęcymi bohaterami. Historie i problemy zwierząt interesowały je. Zastanawiały je jednak umiejętności Misi. Niedowierzały w nie, albo skrajnie- mówiły, że też takie umiejętności posiadają i były przekonane, że to możliwe.
Cudowne w książce są ilustracje. Ich kolorystyka, sposób przedstawienia postaci może zauroczyć. I zapadają tak w pamięć, że dzieci w prosty sposób potrafią je później nawet odwzorować. No i w końcu na tych ilustracjach można budować obraz całej opowieści.
Nie jest to pozycja, którą uważam za konieczną do przeczytania dzieciom. Jednak absolutnie nie ma w niej treści, które wskazywałyby na to, że jest nieodpowiednia dla dzieci. Niewiele wniesie oprócz  oczywistej i niepodważalnej wartości, jaką jest kontakt ze słowem pisanym oraz pięknymi ilustracjami.

Recenzja rodzica
Misi nie sposób się nie zakochać

Poznajcie Misię. Sympatyczną siedmiolatkę, która niczym Dora z animowanej „Kliniki dla pluszaków” leczy i naprawia. Nad zagraniczną produkcją ma jednak tę przewagę, że uzdrawia prawdziwe zwierzęta (a nie zabawki), potrafi z nimi rozmawiać i przyjaźni się ze wszystkimi.
Obecne wydanie składa się z trzech historii pt.: Spotkanie w lesie, Wizyta na wsi, Nowy kolega Popika, a z drugą książeczką serii „Misi…” (Weterynarz z Lipowej Kliniki) łączy je wspólny wątek pomocy, empatii, ratowania słabszych oraz zdrowia. Dzięki temu już mniejsze dzieci (trzy- , czterolatki) otrzymują wzorce osobowe z konkretnymi przykładami.
Pierwsza przygoda pokazuje uwięzioną sowę, następna – konika Zefirka i jego poranione kopytko, trzecia – małego szczeniaka z chorym uszkiem. Wszystkie historie stworzone przez Anielę Cholewińską – Szkolik pełne są ciepłych opisów, plastycznie charakteryzujących zarówno główną bohaterkę, jak i jej najbliższe otoczenie, a ilustracje Agnieszki Filipowskiej dodatkowo podkreślają urok wyjątkowego świata Misi. Mimo chorób i trosk zasygnalizowanych w książce jako problem do rozwiązania, autorka tworzy bezpieczny azyl, w którym dziecko – czytelnik znajduje schronienie, ukojenie i pocieszenie we własnych „smuteczkach”. Stąd propozycję Wydawnictwa Zielona Sowa można wpisać na listę bajek terapeutycznych. Równie dobrze nadaje się na typową dobranockę usypiaczkę.
Historie są krótkie, format poręczny, kartki kredowe – od strony edytorskiej również bez zarzutu. A w Misi nie sposób się nie zakochać. Po prostu.


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Seria o Basi wciągnęła nas na dobre!
Recenzja rodzica (Anna Bogusz)

Seria o Basi wciągnęła nas na dobre!

Książka: Basia i tablet
Wciągnięci w historię
Recenzja rodzica (Anna Barasińska)

Wciągnięci w historię

Książka: Polscy Superbohaterowie: Irena Sendlerowa
Książka pełna empatii!
Recenzja rodzica (Grzegorz Bąk-Pryc)

Książka pełna empatii!

Książka: Misia i jej mali pacjenci. Nieoczekiwana przeprowadzka
Pasjonująca lektura
Recenzja bibliotekarza

Pasjonująca lektura

Książka: Kroniki Archeo. Oko węża
Błękitna krew w rodzinie Humorków?
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Błękitna krew w rodzinie Humorków?

Książka: Hania Humorek i herbatka u królowej
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Biały Teatr panny Nehemias

Biały Teatr panny Nehemias

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Dom nie z tej ziemi

Dom nie z tej ziemi

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Honorowe wyróżnienie w kategorii literatura
Rok przyznania: 2017
Jestem dzieckiem książek

Jestem dzieckiem książek

Bologna Ragazzi Award
Bologna Ragazzi Award »
Rok przyznania: 2017
Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy

Szatan i spółka. Dalsze przygody szatana z siódmej klasy

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2018
więcej nagrodzonych książek
Boże Narodzenie1 Prezenty1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018