Książki dla dzieci » Kraina lodu

Kraina lodu
PATRONAT CzasDzieci.pl

Kraina lodu

Wydawnictwo: Ameet Sp. z o.o.
Wiek dziecka: od 4 do 8 lat
Ocena: 4.7/5 od 19 os.
ISBN: 9788325315023
tagi: płyta CD  audiobook  zima 

W królestwie Arendelle mieszkają dwie siostry, Anna i Elsa. Łączy je wyjątkowa więź. Jednak nawet taka miłość może zostać wystawiona na próbę... Elsa posiada bowiem niezwykłą moc, która pewnego dnia zmienia królestwo w krainę lodu. Starsza z sióstr ucieka w nieznane, a za nią podąża Anna. Czy jej nowi przyjaciele - Kristoff, Sven i Olaf - pomogą odnaleźć Elsę? Wybierzcie się wraz z nimi w niezwykłą podróż do zimowej krainy, by się o tym przekonać.


Drodzy Rodzice! Oddajemy w Wasze ręce książeczki z serii „Czytaj i słuchaj", oparte na znanych i lubianych przez dzieci filmach Disneya. Słuchowiska na dołączonych do książek płytach CD, zawierające oryginalne dialogi i efekty dźwiękowe oraz piosenki z filmów, zachęcą dzieci do czytania i będą okazją do wspólnej zabawy dla całej rodziny.
Czytaj i słuchaj razem z Twoim dzieckiem!


Liczba stron: 50
Format: 225 x 226 mm
Oprawa: twarda

Recenzje książki (Kraina lodu)

Recenzja rodzica
Kraina Lodu

Z modą jest tak, że niekiedy trudno jej się oprzeć. A jeśli jeszcze dotyczy czegoś dla dzieci, to już w ogóle. Szaleństwo "Krainy Lodu" trwa już od jakiegoś czasu. Już dawno wyszło z sali kinowej i rozszerzyło się na ubrania, zabawki, pomoce szkolne i praktycznie wszystko, co związane z dziećmi. Każda kilkulatka chce mieć coś z Elzą i Anną, choćby jakiś drobiazg.

 

Moja córka jako 3,5-latka na szczęście jeszcze w tym szaleństwie nie uczestniczy, ale miała okazję zobaczyć film i muszę przyznać, ze jej się spodobał. Nie opanowała jej natomiast "elzomania" i na szczęście nie musiałam wykupić przyczepy licencjonowanych ubrań z jej wizerunkiem.

Córka bardzo lubi książki i co wieczór czytamy ich wspólnie przynajmniej kilka. Kiedy więc usłyszałam, że powstałą książkowa wersja "Krainy Lodu" postanowiłam po nią sięgnąć. I muszę przyznać, że był to dobry wybór.

Córka może czytać o przygodach Elsy i Anny kiedy tylko chce i nie musi się ograniczać jedynie do nich w wersji filmowej.

 

Książeczka jest niewielka, ale ładnie wydana i bogato zilustrowana. Dodatkowo zawiera płytę z dialogami i efektami dźwiękowymi z filmu..

Kraina lodu nie tylko w zimę!

Książeczka i „słuchowisko” Kraina lodu nawiązują do filmowego hitu wytwórni  W. Disney’a pod takim samym tytułem.


Jest to opowieść o niezwykłej sile siostrzanej miłości – Anny i Elzy, a także historia o przyjaźni, wierności (o nie poddawaniu się przeciwnościom losu!). Magia tej historii trwa, chociaż zimę mamy już za sobą!


Książeczka została bardzo starannie wydana (twarda okładka, dobrej
jakości papier, odpowiednio rozmieszczony tekst na kartce, w ilości stosownej dla poznającego tajniki czytania młodego odbiorcy, przyjazna czcionka, kolorowe i ładne ilustracje). Zdania są tu stosunkowo krótkie, komunikatywne, całość została napisana dość staranną polszczyzną.


Największą zaletą książeczki jest oczywiście towarzysząca jej płyta. Narratorem tekstu jest Jacek Król, a w postaci bohaterów, podobnie jak w filmie, wcielają się: Anna: Anna Cieślak, Elsa: Lidia Sadowa, Hans: Grzegorz Kwiecień, Kristoff: Paweł Ciołkosz, Olaf: Czesław Mozil. Opowiadanej historii towarzyszą oryginalne efekty dźwiękowe (znane młodym widzom z filmu!)


Całość słucha się i czyta bardzo przyjemnie! Na zakończenie czeka jeszcze młodego słuchacza niezwykła gratka – piosenka: Miłość stanęła w drzwiach. Polecam.

Recenzja rodzica
Magiczna historia dwóch sióstr

Nie znamy najnowszej animacji Disneya Kraina Lodu, ale poznaliśmy właśnie książkę o tym tytule z serii Czytaj i słuchaj. Historia dwóch sióstr jest bardzo ciekawa, magiczna. To opowieść o tłumieniu emocji w celu ochrony bliskich, o ucieczce, izolacji, samotności i potrzebie bliskości.

 

Domyślam się, że książka mocno tę historię skraca i pozostawia pewien niedosyt. Ale na początek, na zachętę, wystarcza. Jest ładnie wydana, a płyta zawiera dodatkowo jedną piosenkę z filmu, co na pewno jeszcze bardziej zachęca do zobaczenia filmu. A ci, którzy już go widzieli, niewątpliwie będą chcieli jej słuchać i czytać bez końca, bo historia może się stać jedną z ulubionych.
 

Recenzja CzasDzieci.pl
Uwielbiam - to za mało powiedziane

Kraina lodu wydawnictwa Ameet jest nieco skróconą wersją wspaniałej bajki Disney'a pod tym samym tytułem. Oglądałam ją z wielkim zaciekawieniem, jak małe dziecko. Bardzo się więc ucieszyłam, kiedy do mych rąk trafiła ta książeczka wraz z płytą CD. Opowieść przenosi czytelnika/słuchacza do świata Arendelle. Głównymi bohaterkami są dwie siostry, które zostały po krótkim czasie osierocone. Tak się złożyło, że Elsa i Anna miały tylko siebie, dziewczynki bardzo się kochały i uwielbiały się ze sobą bawić, jednak jedna z nich obdarzona była pewnymi mocami, które zagrażały ludności...


Nie będę streszczać całej opowieści, bo nie w tym rzecz, proszę wierzyć na słowo, że bardzo przyjemnie jest poznać ją samemu. W historii tej kryje się wiele miłości, szacunku, oddania dla dobra innej osoby, poświęcenia. Możemy doznać również takich uczuć jak gniew, niepokój, strach. Ostatecznie jednak dobro wygrywa i wszystko kończy się dobrze, ponieważ miłość zawsze zwycięża.


Szata graficzna jest imponująca. Okładka sztywna, z ilustracją bardzo kolorową, przykuwającą uwagę, przedstawiającą dwie siostry w uścisku. Format książki nie jest standardowy: 225x226 mm. W środku duże, piękne obrazki, potrafiące zaczarować czytelnika, pomóc mu odczuwać wszystko jeszcze bardziej. Teskt pogrubiony, duża czcionka. Książka sprawia wrażenie solidnej, mogącej wiele znieść. Do tego dołączona jest płyta ze słuchowiskiem. W tym wypadku również wszystko jest na najwyższym poziomie. Lektorzy mają głosy, których chce się słuchać. Efekty dodatkowo wzbogacają odbiór i przeżywanie przygód. Jest to opcja 3 w 1. Można ją tylko czytać, tylko słuchać bądź słuchać i śledzić ilustracje. Prócz całej opowieści można wysłuchać piosenki, która jest zawarta. U moich słuchaczy wywołała wiele radości. Można zauważyć, że jest to tylko jedna z wielu propozycji wydawnictwa Ameet, które są wydane właśnie w ten sposób.Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 800 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Basia i remont
Recenzja rodzica (Ania Gawrońska)

Basia i remont

Książka: Basia i remont
O „grzeczno-niegrzecznym” wilku
Recenzja młodego czytelnika (Zosia Kowalska z mamą)

O „grzeczno-niegrzecznym” wilku

Książka: Księga straszliwej niegrzeczności - napisał Wilczuś z wielkiej złości
Python dla dzieci. Programowanie na wesoło
Recenzja bibliotekarza (Beata Dziąbek)

Python dla dzieci. Programowanie na wesoło

Książka: Python dla dzieci. Programowanie na wesoło
Python dla dzieci
Recenzja bibliotekarza (Iwona Bednarczyk)

Python dla dzieci

Książka: Python dla dzieci. Programowanie na wesoło
Pewnego razu w Nibylandii. Weselne Skrzydełka
Recenzja rodzica (Anna Tomaszewska)

Pewnego razu w Nibylandii. Weselne Skrzydełka

Książka: Pewnego razu w Nibylandii. Weselne Skrzydełka
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Prawdziwa bajka

Prawdziwa bajka

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Rok przyznania: 2013
Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci

Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci

Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży
Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży »
II miejsce
Rok przyznania: 2013
Alfabet

Alfabet

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Wyróżnienie za ilustracje
Rok przyznania: 2011
Europa pingwina Popo

Europa pingwina Popo

Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY
Książka Roku - konkurs Polskiej Sekcji IBBY »
Wyróżnienie za książkę obrazkową
Rok przyznania: 2011
Zdrów chłopczyna

Zdrów chłopczyna

Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek "Najpiękniejsza Książka Roku"
Nagroda Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek "Najpiękniejsza Książka Roku" »
Nagroda główna w kategorii "Książki dla dzieci i młodzieży"
Rok przyznania: 2012
więcej nagrodzonych książek
Ranking

Najlepsze polskie książki roku 2014

Najlepsze polskie książki wydane w roku 2014, wybrane przez Kapitułę konkursu Festiwalu Literatury dla Dzieci.
 • Licho i inni
  1.
 • Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela
  2.
 • Ale patent!
  3.
 • Oczy
  4.
 • Franciszka
  5.
cały ranking »inne rankingi »
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2015