Książki dla dzieci » Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt
PATRONAT CzasDzieci.pl

Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt

Wydawnictwo: Sierra Madre
Ocena: 3.7/5 od 3 os.

30 nagłych wypadków od A do Z

 

Twoje dziecko straciło przytomność? Co zrobić, jeśli ma udar lub duszności? Widzisz dziecko lub niemowlę, które się zadławiło? Chciałbyś pomóc, ale nie wiesz jak?
Już 1 października na rynku pojawił się nowy, praktyczny poradnik z zakresu pierwszej pomocy, dla wszystkich osób, które na co dzień mają kontakt z dziećmi.


Poradnik Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt zawiera opis 30 najczęstszych nagłych wypadków, na które narażone są niemowlęta i dzieci. Autorem jest wieloletni ratownik - Mikołaj Łaski.


Niniejszy poradnik to:
- Szybka reakcja: przejrzysty spis treści i numeracja pozwalają szybko odnaleźć potrzebną kartę, nawet w stresującej sytuacji
- Prosta instrukcja: jasne, schematyczne instrukcje, krok po kroku opisują postępowanie w każdym z 30 wyszczególnionych przypadków
- Trwałość: trwała i praktyczna forma pozwala na zabranie poradnika w każdą podróż, karty są odporne na wodę i brud
- Pomoc w wyposażeniu apteczki: spis wyposażenia apteczki dla dziecka pomoże Ci skompletować wszystkie niezbędne materiały do udzielenia pomocy maluszkowi

 

KUP TERAZ

Recenzje książki (Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt)

Recenzja CzasDzieci.pl
ABC pierwszej pomocy

Samo wezwanie pogotowia nie ratuje. Proste hasło z dużym przesłaniem, pojawiające się w analogicznych formach niemal na każdej ulotce czy stronie internetowej poświęconej udzielaniu pierwszej pomocy. Prawda czy fałsz?

 

Od najmłodszych lat przyswajamy sobie numery telefonów alarmowych, aby w razie potrzeby móc wezwać służby ratownicze. Wiele sytuacji jest jednak nieprzewidywalnych, nie wiadomo gdzie i kiedy będziemy musieli udzielić nagłej pomocy drugiej osobie, dlatego nieustannie należy się kształcić w tej tematyce. 

 

Rodzicom i nauczycielom wartościową wiedzę zapewni poradnik Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt opracowany przez Wydawnictwo Sierra Madre. Opierając się na jasnych schematach, obrazkach i krótkich instrukcjach pozycja przedstawia trzydzieści najczęstszych, uporządkowanych alfabetycznie wypadków z udziałem dzieci i niemowląt. Czytelnik dowie się zatem, jak krok po kroku postępować w przypadku m.in. bólów brzucha, duszności, oparzeń, porażeń prądem, ukąszeń, zakrztuszeń czy złamań. Dodatkowo na każdej stronie autor wyszczególnił występujące przy danym zagrożeniu objawy oraz numery alarmowe, które przy przeglądaniu poradnika zaczyna się kojarzyć wzrokowo.

 

Pozycja Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt zasługuje na uwagę, ponieważ w prosty i czytelny sposób przybliża technikę postępowania w nagłych wypadkach, podkreślając to, co ważne. Najistotniejsze informacje zapisano na czerwonym tle, więc natychmiast zwracają na siebie uwagę czytelnika, a schematyczne ilustracje wnikliwie ukazują sposób postępowania w określonej sytuacji.


Warto również pochwalić wydawnictwo za jakoś wydania. Kolejne strony można z łatwością obrócić, szybko znajdując interesujące zagadnienie, ponieważ kartki poddane zostały bindowaniu. Dodatkowo niewielkich rozmiarów, trwała forma pozwala na wielokrotne zabieranie go na spacery i wycieczki.


Poradnik Pomoc dla dzieci i niemowląt jest doskonałą pozycją dla wszystkich osób mających kontakt z małym dzieckiem, gdyż wyposaża czytelnika w niezbędną wiedzę z zakresu pierwszej pomocy. Informacje, które autorzy zamieścili na każdej karcie nie zastąpią wiedzy lekarza, ale z pewnością zagwarantują dziecku czas, jaki potrzebuje do czasu przyjazdu karetki. Zachęcam zatem do zapoznania się z jego treścią, aby w razie potrzeby móc szybko i skutecznie zareagować.

Recenzja rodzica
Cenne wskazówki i aktualna wiedza

Ta pozycja okazała się dla mnie wspaniałą rzeczą. Cenne wskazówki dotyczące tego, co należy zrobić, gdyby stało się coś złego. Nie zawsze podczas nieszczęśliwego wypadku mamy obok kogoś, kto wie jak zareagować. Mając taką wiedzę czy nawet książkę na półce w domu, wiadomo gdzie zasięgnąć informacji. To wiedza najbardziej aktualna, a wiadomo, że wszystko się dezaktualizuje i warto mieć najbardziej sprawdzone techniki udzielania pierwszej pomocy. Poza tym, przy dwójce małych dzieci wszystko się zdarzyć może.

 

W książce Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt znajdziemy opisy aż 30 różnych przypadków, podstawowe wyposażenie apteczki, numery alarmowe, porady, jak wykonać prawidłową resuscytację. Nie chcę nigdy musieć z tego korzystać, ale bardzo prawdopodobne, że taka wiedza może uratować komuś życie. Wielkie uznanie dla wydawców także za wygląd tej podręcznej wskazówki. Niewielka powierzchnia, grube, śliskie kartki, które się nie brudzą i są odporne na wodę, łatwo i dokładnie opisana instrukcja postępowania. Każdy powinien znać schemat postępowania w podstawowych przypadkach udzielania pierwszej pomocy, zachęcam więc każdego!Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

O pewnym panu, który był łysy...
Recenzja rodzica (Anna Tomaszewska)

O pewnym panu, który był łysy...

Książka: Pan Cylinderek
Gdy szalbierstwa wyjdą na jaw...
Recenzja rodzica

Gdy szalbierstwa wyjdą na jaw...

Książka: Szelmostwa lisa Witalisa
Co wiesz o Indianach?
Recenzja rodzica

Co wiesz o Indianach?

Książka: Paweł i Indianie
Wpadła nam w ręce i z nami zostanie
Recenzja rodzica

Wpadła nam w ręce i z nami zostanie

Książka: Kurczątka-Gapiszątka
Sami w domu
Recenzja rodzica

Sami w domu

Książka: Bracia na medal. Tom 17
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Haczyk

Haczyk

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Dziewczynka ze srebrnym zębem

Dziewczynka ze srebrnym zębem

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Lawendowa czarownica

Lawendowa czarownica

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Klątwa dziewiątych urodzin

Klątwa dziewiątych urodzin

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
WYRÓŻNIENIA ZA ILUSTRACJE
Rok przyznania: 2016
Więcej niż klub

Więcej niż klub

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
WYRÓŻNIENIE
Rok przyznania: 2016
więcej nagrodzonych książek
Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Gry - Nasza Księgarnia Pamiętnik Zuzy Łobuzy Kapitan Nauka Doktor Misia Domowa Akademia Winx! Rodzinne wakacje EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017