Książki dla dzieci » Oczami Maluszka - Harmonijka

Oczami Maluszka - Harmonijka

Oczami Maluszka - Harmonijka

Wydawnictwo: Sierra Madre
Wiek dziecka: do 1 roku
Ocena: 4.0/5 od 3 os.

Na podstawie badań wywodzących się z psychologii rozwoju małego dziecka powstała seria książeczek "Oczami maluszka". Każda z książek jest zestawem czarno-białych, specjalnie dobranych ilustracji przedstawiających przedmioty z najbliższego otoczenia maluszka. Książeczki pozwalają nawiązać bliską więź między rodzicami a dzieckiem. Stwarzają okazję i poddają tematy do snucia opowieści o otaczającym dziecko świecie. Dzięki tym książeczkom rodzic wprowadza malucha w świat książek od pierwszych miesięcy życia.
Seria Oczami Maluszka niedawno doczekała się kolejnej części! Oczami Maluszka-Harmonijka została wydana w odpowiedzi na liczne zapytania rodziców, w konsultacji z lekarzami i psychologami zajmującymi się rozwojem niemowląt.


Maluszki uwielbiają kontrasty. Po czerni i bieli, czerwony to kolejny kolor który rozpoznają. Oczami Maluszka - Harmonijka to zestaw kontrastowych ilustracji, obrazujących przedmioty codziennego użytku bliskie dziecku, z podziałem na tematykę dnia (białe tło) i nocy (czarne tło).


Kształt książeczki pozwala na rozłożenie jej w łóżeczku lub na kocyku, dzięki czemu Maluszek będzie mógł dłużej obserwować ilustracje w bezpiecznym i znajomym mu środowisku. Dodatkowo, może sam rozkładać harmonijkę i przyglądać się obrazkom z różnych stron, rozwijając swoje zdolności manualne. Ta książeczka nie tylko rozwija ale stanowi również doskonałą edukacyjną zabawkę.

Recenzje książki (Oczami Maluszka - Harmonijka)

Recenzja nauczyciela
Od pierwszego wejrzenia...

Oczami maluszka - Harmonijka to książka, która bardzo przypadła mi do gustu. Jest fantastyczna dla malutkich dzieci. To zbiór ilustracji w kolorach czarnym i białym, znajduje się tu także element czerwony. Maleństwo wykazuje duże zainteresowanie oglądanymi ilustracjami. Dodatkowo pokazując i opowiadając dziecku, co znajduje się na obrazku, stwarza się atmosferę miłości i wykazuje się zaangażowanie w spędzany z dzieckiem czas.

 

Oglądanie z dzieckiem Harmonijki to świetny sposób na rozrywkę dla malucha i mamy. Początkowo rodzicom może być trudno opowiadać maleństwu różne rzeczy, ale książeczka w prosty sposób to ułatwia. Dodatkowo rodzic uczy dziecko szacunku do książki i wzbudza w nim zainteresowanie literaturą od pierwszych miesięcy życia.    

 

Harmonijka przeznaczona jest dla dzieci od pierwszego dnia życia aż do 12 miesiąca. Zawiera w sobie obrazki, które przedstawiają przedmioty bliskie maluchowi. Można w niej dostrzec podział na dzień: kolor biały i noc: tło czarne.

 

Dużym atutem jest niewątpliwie kształt książki. Pozwala on bowiem na rozłożenie jej w dowolnym miejscu, w którym znajduje się nasze dziecko. Starsza pociecha może samodzielnie rozkładać Harmonijkę, oglądając obrazki w swoim tempie, a dodatkowo ćwiczyć sprawność rączki.

 

Oglądanie książeczki to doskonała zabawa połączona z edukacją. Sama chętnie będę po nią sięgać, wesoło spędzając czas z synkiem. Obrazki, które znajdują się na początku, to sowa i motylek. Następnie pojawiają się księżyc z gwiazdkami i lampka, dalej odnajdujemy białe łóżeczko z czerwonym kwiatkiem, lampkę nocną, czarny balonik z czerwonym sznurkiem i wiele innych prostych ilustracji.

 

Super książka, serdecznie polecam!

Recenzja rodzica
Spełniają potrzeby naszych dzieci

Mój syn niedługo skończy rok. Rośnie wraz z książeczkami i kartami z serii "Oczami maluszka". Czarny ślimak i biały banan nie są mu już obce, a pszczółka z żółtymi paskami i czarna choinka z żółtą gwiazdką są już pogryzione małymi ząbkami. Teraz w moje i jego rączki trafia harmonijka z czarnymi i białymi przedmiotami odznaczającymi się czerwonymi elementami. Największą uwagę zwraca na czarny wózek z czerwonymi kółkami i biały księżyc. Format książeczki - rozkładająca się harmonijka - pozwala odgradzać się od innych zabawek. Książeczki "Oczami maluszka" spełniają potrzeby naszych dzieci – jestem pewna, że mając wybór wśród wielu książek dla najmłodszych świadomi rodzice wybiorą właśnie tę pozycję.

Recenzja rodzica
Gwarancja dobrej zabawy i rozwijania wyobraźni

Mój syn bardzo ucieszył się z książeczki Oczami maluszka. Harmonijka i nie chciał mi jej oddać nawet podczas obiadu. Cały czas przewracał strony, pokazywał paluszkiem na obrazki i coś o nich opowiadał w swoim języku. Nawet przytulił się do niej. Teraz wszystkim, których spotka na swojej drodze, pokazuje książkę i opowiada coś po swojemu.

 

Dla mnie jako mamy taka książeczka wspomaga rozwijać zmysły dziecka. Przez oglądanie kolorowych obrazków przypominających swoim kształtem różne zabawki, przedmioty otaczające dziecko na co dzień, Maluszek rozwija swoją wyobraźnię. Oglądając rysunki z książeczki Oczami Maluszka. Harmonijka opowiadam synkowi różne bajki i historyjki z jakimi kojarzy mi się dany kształt, a Norbuś cieszy się i uśmiecha oraz zaczyna opowiadać razem ze mną.

 

Każdej mamie, która chce rozwijać zmysły i wyobraźnię swoich Skarbów polecam tę książeczkę. Przy niej można naprawdę miło spędzić czas opowiadając Maluszkowi wiele zabawnych bajek. Gwarantuję, że maleństwo będzie siedziało i z zaciekawieniem patrzyło na obrazki oraz słuchało tego, co mówi mama. 

Recenzja rodzica
Wszechstronny rozwój małego dziecka

Pewnego dnia wypożyczając książki dla starszej córki, pani w bibliotece poleciła mi dla 6-miesięcznego synka, książeczkę Oczami Maluszka - Harmonijka. Nie chcąc robić przykrości sympatycznej pani, wypożyczyłam ją do domu, chociaż oglądając tę książeczkę w bibliotece zastanawiałam się, czy taki maluch w ogóle wykaże zainteresowanie tego typu książką?


Po przyjściu do domu rozłożyłam harmonijkową książeczkę w łóżeczku. Jakież było moje zaskoczenie, gdy synek natychmiast skupił na niej swą uwagę: dotykał, obracał i oglądał piękne, duże, czarno-białe obrazki z mocniejszymi, czerwonymi akcentami!


Na fantastyczny pomysł wpadła również moja córka. Zaczęła bratu opowiadać o tym, co znajduje się na obrazkach, śpiewać piosenki i recytować wierszyki (np. o baloniku i o zegarze), a także naśladowała odgłosy niektórych przedmiotów, co wzbudzało zachwyt mojej młodszej pociechy.


Książkę niezwłocznie kupiłam i dzisiaj jest ulubioną zabawką mojego synka! Nigdzie się bez niej nie ruszamy. Polecam ją wszystkim rodzicom, którym drogi jest wszechstronny rozwój małego dziecka.      Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Książki dla dzieci

Recenzje książek

Wzmocnienie patriotycznego potencjału
Recenzja rodzica (Anna Kossowska - Lubowicka)

Wzmocnienie patriotycznego potencjału

Książka: Rotmistrz Witold Pilecki
Halloween u Pandy
Recenzja rodzica (Grażyna Gibki)

Halloween u Pandy

Książka: Panda i duchy
Programowanie jest dla Ciebie!
Recenzja rodzica (Beata Dziąbek)

Programowanie jest dla Ciebie!

Książka: Twórz własne gry komputerowe w Pythonie
Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem?
Recenzja rodzica (Anna Kowalska)

Jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem?

Książka: Kreatywne dzieci. 21 przepisów na twórcze popołudnie
Ciężar słów
Recenzja rodzica (Karina Hanisz)

Ciężar słów

Książka: Basia i przyjaciele. Titi
więcej recenzji

Książki nagrodzone

Kobiety i mężczyźni

Kobiety i mężczyźni

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nagroda w kategorii książki dla dzieci
Rok przyznania: 2017
Co to właściwie jest demokracja

Co to właściwie jest demokracja

Nagroda DOBRE STRONY
Nagroda DOBRE STRONY »
Nagroda w kategorii książki dla dzieci
Rok przyznania: 2017
Teatr niewidzialnych dzieci

Teatr niewidzialnych dzieci

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego
Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego »
Nominacja
Rok przyznania: 2017
Wędrówka Nabu

Wędrówka Nabu

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
WYRÓŻNIENIA ZA ILUSTRACJE
Rok przyznania: 2016
Klątwa dziewiątych urodzin

Klątwa dziewiątych urodzin

Lista Skrarbów Muzeum Książki Dziecięcej »
WYRÓŻNIENIA ZA ILUSTRACJE
Rok przyznania: 2016
więcej nagrodzonych książek
Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Doktor Misia Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017