Kraków

Tajemniczy Kufer
Kraków Nowość! 3–5 lat

Tajemniczy Kufer

Wpis archiwalny

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa rozpoczyna nowy cykl warsztatów dla przedszkolaków.

 

Program skierowany do kreatywnych i ciekawych świata maluchów oraz ich rodziców, którzy pragną wspierać wszechstronny rozwój swoich pociech już od najmłodszych lat. Każde spotkanie koncentrujące się na wybranym przedmiocie – świadku minionych wieków i pozwala maluchom w stawianiu pierwszych kroków w świecie przeszłości. Zachęca ich tym samym do interaktywnego poznawania historii i kultury Krakowa.

 

PROGRAM

 

27 września Z czego składa się rycerz?
Jakie „składniki” są potrzebne, żeby powstał prawdziwy rycerz? Zacząć trzeba od dwóch kilogramów odwagi i 40 dekagramów honoru. Przyda się jeden koń, błyszcząca zbroja, giermek i… co dalej? Uczestnicy spotkania przygotują przepis na rycerza doskonałego i zastanowią się, po co mu księżniczka. Będzie można też dotykać, dźwigać, przymierzać i podziwiać eksponaty. Na koniec zaś z każdego malucha wyczarowany zostanie prawdziwy rycerz!
Anna Surma, Pałac Krzysztofory

11 października Zabawa w średniowiecze
W czasie spotkania jego uczestnicy poznają zabawki dzieci z odległej przeszłości zwanej średniowieczem. Będą mogli obejrzeć i dotknąć dawnych grzechotek i ówczesnych przytulanek. Dowiedzą się, z czego zostały one wykonane i jak dzieci się nimi bawiły. Na koniec sami ulepią swoje zabawki z modeliny, które potem zabiorą do domu.
Justyna Kutrzeba, Rynek Podziemny

15 listopada W zakamarkach teatralnej szafy
Co noszą księżniczki? A co może ubrać smok? Po czym poznać rycerza? Jak wygląda czerwony kapturek Czerwonego Kapturka? Na te i wiele innych pytań poszukają odpowiedzi uczestnicy zajęć, zaglądając do teatralnej garderoby. Dzieci zobaczą dawne kostiumy, dotkną, a nawet przymierzą te nieco bardziej współczesne oraz same zaprojektują i wykonają własne przebrania.
dr Joanna Zdebska-Schmidt, Apteka pod Orłem

13 grudnia Szopka i… kropka!
Co to takiego szopka i kto ją w ogóle wymyślił? Co ma wspólnego Święta Rodzina z Lajkonikiem i dlaczego szopka krakowska przypomina zamek księżniczki? Pytań jest co niemiara, a odpowiedzi już czekają na to, aby je odkryć. Zajęcia pozwolą uczestnikom poczuć świąteczny nastrój i zdradzą tajemnice fenomenu, jakim niewątpliwie jest szopka krakowska.
Olga Jasionek, Pałac Krzysztofory

10 stycznia Ze smokiem na ty
Zapraszamy odważne, lubiące niezapomniane przygody maluchy do wspólnej podróży w poszukiwaniu zaginionych smoków. Wesołym towarzyszem wędrówki będzie dobrze znany Smok Wawelski, który zdradzi swoje tajemnice i nauczy smoczych sztuczek! Maluchy przekonają się, że smoka można oswoić i udomowić, a nawet polubić.
Elżbieta Lang, Pałac Krzysztofory

14 lutego, Złota trąbka
Spotkanie dla najmłodszych poświęcone legendzie o krakowskim hejnale. Uczestnicy wybiorą się na spacer wokół kościoła Mariackiego, by usłyszeć hejnał i zobaczyć słynną złotą trąbkę. Wysłuchają legendy o wieży mariackiej, a następnie przetestują różne instrumenty muzyczne. 
Katarzyna Bury, Kamienica Hipolitów

Spotkania warsztatowe dla dzieci w wieku 3−5 lat – odbywają się raz w miesiącu w niedziele o godz. 12.00. Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl lub 12 426 50 60.

Organizator:

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa



Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
31-011 Kraków
tel.: 12 619 23 00

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć