Kraków

Polski Maraton Artystyczny
Kraków Impreza okolicznościowa

Polski Maraton Artystyczny

6 października 2018
Wpis archiwalny

godz. 9:00

 

Do Krakowa zawitają nie po raz pierwszy i – miejmy nadzieję – nie po raz ostatni. Mowa o „kolorowych ptakach” Polskiego Maratonu Artystycznego – inicjatywy stworzonej dla nauczycieli, wychowawców, animatorów i twórczych rodziców po to, by bawić i uczyć. Tym razem o Polsce.

 

Inicjatorem i pomysłodawcą Polskiego Maratonu Artystycznego jest Monika Kluza – pedagog i muzyk z wieloletnim doświadczeniem. Na każdym z takich wydarzeń odbywają się warsztaty o tematyce dotyczącej muzyki, plastyki i tańca, mające na celu ubogacić dotychczasową wiedzę biorących w nich udział uczestników, którą potem będą mogli wykorzystać w pracy z dziećmi.
 

„…bo Polska to mój świat”

 

Centrum Artystyczne Muzylek Moni – instytucja, której założycielem i prezesem jest właśnie Monika Kluza – tworzy wiele inicjatyw dotyczących rozwoju młodzieży i pedagogów oraz sposobów edukowania w ogóle. Polski Maraton Artystyczny to jeden z projektów, którego tematyka przyciąga uwagę szczególnie – dotyczy on bowiem ściśle historii, kultury, tradycji i obyczajów naszego kraju. Powstał on by poprzez plastykę, muzykę i taniec nie tylko dzieci bawić, ale i uczyć – w przypadku Polskiego Maratonu Artystycznego – tego, co dla każdego, także małego Obywatela, ważne – patriotyzmu. Istotną kwestią, jak niejednokrotnie podkreślała prezes Centrum, jest ta, iż Polski Maraton Artystyczny został włączony do projektu Niepodległa – w ramach którego w naszym kraju przez kilka lat odbywać się będą inicjatywy, dotyczące świętowania obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Program ten koordynowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Idea Polskiego Maratonu Artystycznego w pełni wpisuje się w kierunek realizacji polityki oświatowej, którego założeniem jest wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży.

 

Od ołówka po piosenkę
To, co Monika Kluza ma do zaproponowania razem ze swoim zespołem – Gabi Mrozicką, która odpowiada za warsztaty plastyczne oraz Julitą Jamzą – Szik, koordynującą zajęcia taneczna, to niekończąca się gama barw, dźwięków, gier, zabaw, wierszyków i piosenek, inscenizacji i choreografii. Wszystkie pomysły i kreacje, przedstawiane na warsztatach, nauczyciele mogą wykorzystać w pracy z młodzieżą, przygotowując okolicznościowe akademie czy przedstawienia. Dzięki zaangażowaniu, pracy i świetnej organizacji projektów, pedagodzy mają możliwość zakupienia wszystkich niezbędnych rekwizytów, które pomogą zrealizować dany spektakl czy występ artystyczny. Centrum Muzylek Moni oferuje szeroki wachlarz produktów, które nie tylko są dostępne jako artykuły sklepowe. Część z nich każdy uczestnik dostaje w pakiecie – wraz ze scenariuszem konkretnych inscenizacji czy zabaw – zarówno dla dzieci młodszych, jak i tych starszych. Od ubrań, gadżetów w postaci okularów, wianków na głowy czy chust, po płyty z gotowymi piosenkami, a także samymi podkładami do ćwiczeń (wersje fortepianowe) czy występów (wersje zaaranżowane na wiele instrumentów) – wszystko to i wiele innych atrakcji czeka każdego uczestnika Maratonów Artystycznych.

 

„Przyjdźcie i bądźcie z nami!”
- Z naszym projektem przyjeżdżamy do Krakowa już po raz drugi. Jednym z powodów jest to, że wszystko zaczęło się w Krakowie. Jesteśmy z Krakowa i jesteśmy z tego dumni. Zachęcamy wszystkich do udziału – obiecujemy, że warto! Zapisywać się można na naszej stronie https://www.maratonartystyczny.pl/ - mówi Monika Kluza.

 

Projekty takie jak Polski Maraton Artystyczny warto wspierać, propagować i brać w nich udział. Edukacja dzieci i młodzieży jest ważna i dotyczy każdego z nas, a co kluczowe – każdy z nas ma wpływ na to, jak może wyglądać.

Organizator:

Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć