Kraków

KONIK muzealny
Kraków Warsztaty 4–7 lat

KONIK muzealny

Wpis archiwalny

godz. 11:00-14:00

 

Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych cykl warsztatów weekendowych, przyjął formułę gry, dzięki której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.

 

Każdy KONIK jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy.

 

 

Terminy i tematy:

 

  •  07.10.2018

Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9, wystawa „Kraków 1900”
Szalony balonik
Gwar rozmów, radosne okrzyki, złośliwe chichoty i szczere wybuchy śmiechu... Zabawne piosenki, śmieszne wierszyki, żartobliwe rysunki. Wesoło i głośno bywało w naszym mieście przed stu laty! Zwłaszcza wieczorami i szczególnie wtedy, gdy do zabawy zapraszali artyści. Tańczono więc na balach, bawiono się na rautach i zaglądano do kabaretów. Zapraszamy w podróż w czasie do dawnego szalonego i rozbawionego Krakowa. Wspólnie odkryjemy, co skrywała Teka Melpomeny oraz cóż takiego niezwykłego zdarzyło się w pewnej wyjątkowej cukierni ponad sto lat temu, dokładnie 7 października!
Uwaga: Z okazji obchodów Święta Muzeum wstęp na te warsztaty jest bezpłatny.

 

  • 18.11.2018

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, Galeria Rzemiosła Artystycznego

No, ładne rzeczy!

Sztuka to nie tylko rzeźby i obrazy! Najmniejsza łyżeczka lub solniczka, ciężka szafa lub miękki fotel, lekki wachlarz lub ogromne sanie – każdy przedmiot może się stać prawdziwym dziełem sztuki. Przyjdź, a pokażemy Ci wytworne ubrania, wspaniałe meble i najdziwniejsze zegary. Zobaczysz najpiękniejsze przedmioty – od pochodzących z odległych czasów średniowiecza po wykonane kilkadziesiąt lat temu. A może w Tobie też drzemie dusza projektanta? Podczas warsztatów nie zabraknie okazji, by zwykłe rzeczy zamienić w prawdziwe okazy sztuki!

 

  • 20.01.2019

Dom Jana Matejki, ul. Floriańska 41, wystawa „Nicią z przeszłości”

Lekcja mody w karnawale
Miękka suknia, ciężka zbroja, ciepła sukmana? A może królewska korona lub delikatne koronki? Wybór trudny, ale przecież w karnawale wszystko jest możliwe. Zwłaszcza w domu wielkiego znawcy dawnej mody i stylu. Czerpiąc inspirację z jego obrazów i myszkując po jego garderobie-rekwizytorni, poczujemy się jak w teatrze albo na balu kostiumowym. A może nawet jak na historycznym pokazie mody?

 

Prowadzenie:

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.
Martyna Majsterek – studentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się ze wszystkimi - dziećmi i dorosłymi, bo nie ma nic lepszego niż kolejna osoba zarażona miłością chociażby do jednego, małego dzieła.

 

 

Ważne informacje:

  • Spotkania mają charakter otwarty - uczestnicy mogą w każdej chwili włączyć się do zabawy lub ją zakończyć.
  • Rozpoczynamy o godz. 11.00. Uczestnicy mogą dołączyć w każdej chwili do godz. 13.00. Warsztaty kończą się o 14.00.
  • Warsztaty nie wymagają rezerwacji poza wyjątkowymi, określonymi w kalendarium sytuacjami.
  • Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Opłaty dokonuje się w kasie Muzeum bezpośrednio przed zajęciami.
Organizator:

Muzeum Narodowe - Gmach główny

al. 3 Maja 1,
30-062 Kraków
tel.: 12 29 55 500

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć