Kraków

10 + sztuka. Mniej znaczy więcej
Kraków Warsztaty

10 + sztuka. Mniej znaczy więcej

26 maja 2018
Wpis archiwalny

godz. 10:30 – 12:15

 

Czy sztuka jest ludziom potrzebna, jak można ją wykorzystać, czego nas uczy? Cykl warsztatów weekendowych dla dzieci w wieku 10–13 lat. Liczymy na to, że zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie posłużą za punkt wyjścia do „dorosłych” już rozmów, a jednocześnie opowieść o nich i ich twórcach rozwijać będzie wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność krytycznego i nieszablonowego myślenia. Na eksponaty, już być może dobrze znane, spojrzymy w nowy sposób i odkryjemy drzemiący w nich potencjał. Zajęcia odbywają się w dwóch cyklach tematycznych w wybrane soboty.

 

Ważne informacje:
- Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
- Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
- Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
- Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl, (12)4335744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu. W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka. Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie

 

Cykl 2
Z natury rzeczy
Dzieciństwo z natury rzeczy jest czasem, kiedy chłoniemy świat wszystkimi zmysłami. Nieodłączną częścią czyjejś natury może być chęć rysowania, tworzenia. Mówimy, że ktoś ma wrodzony talent i coś przychodzi mu naturalnie. Rzeczy mogą być wytworzone z materiałów występujących w naturze. Mogą być zaprojektowane z poszanowaniem natury. Naturalny to także prawdziwy, niewymuszony. Określenie „natura rzeczy” otwiera wiele furtek i stało się pretekstem do poruszenia w naszym cyklu różnych zagadnień, które łączy także termin „projektowanie”.

 

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą –autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.

 

Temat zajęć:

Mniej znaczy więcej
Funkcjonalne czy nie? Ładne czy brzydkie? Czy to, co nas otacza, począwszy od drobnych przedmiotów codziennego użytku po wspólną przestrzeń, ma wpływ na nasze samopoczucie? Zapraszamy na warsztaty, podczas których spróbujemy przypomnieć sobie przedmioty, które lubimy, i zastanowić się, dlaczego tak jest. Jaki sens kryje się w przysłowiowym „mniej znaczy więcej” i gdzie warto zastosować tę regułę. Zwiedzając wystawę, będziemy zwracać uwagę na formę i treść, a w części praktycznej naszych zajęć sami zajmiemy się projektowaniem.

Organizator:

Muzeum Narodowe - Gmach główny

al. 3 Maja 1,
30-062 Kraków
tel.: 12 29 55 500

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć