Kraków

10 + sztuka. Rywalizacja o kontur
Kraków Warsztaty

10 + sztuka. Rywalizacja o kontur

21 kwietnia 2018
Wpis archiwalny

godz. 10:30 – 12:15

 

Czy sztuka jest ludziom potrzebna, jak można ją wykorzystać, czego nas uczy? Cykl warsztatów weekendowych dla dzieci w wieku 10–13 lat. Liczymy na to, że zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie posłużą za punkt wyjścia do „dorosłych” już rozmów, a jednocześnie opowieść o nich i ich twórcach rozwijać będzie wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność krytycznego i nieszablonowego myślenia. Na eksponaty, już być może dobrze znane, spojrzymy w nowy sposób i odkryjemy drzemiący w nich potencjał. Zajęcia odbywają się w dwóch cyklach tematycznych w wybrane soboty.

 

Ważne informacje:
- Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
- Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
- Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
- Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl, (12)4335744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu. W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka. Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie

 

Cykl 1
Spojrzenia, złudzenia
Wiemy, że widzenie zaczyna się jeszcze przed pierwszymi słowami. Czas się zastanowić, co wpływa na nasze postrzeganie. Czy oczy można oszukać? Jeśli tak, to czym? Perspektywą? Kolorem? Uczymy się przez doświadczenie i także oko trzeba trenować. Im więcej dostrzegamy, tym lepiej rozumiemy otaczający nas świat, otaczającą nas sztukę. Sprawiamy, że patrzenie staje się widzeniem. Widzeniem zależności i dostrzeganiem tego, czego nie da się ujrzeć ad hoc.

 

Prowadzenie: Magdalena Wysocka – absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od ponad roku prowadzi zajęcia plastyczne w Domu Seniora Wigor oraz jest pedagogiem w Szkole Montessori.

 

Temat zajęć:

Rywalizacja o kontur
Gdzie zaczyna się i kończy przedmiot? Czy wszystko można „opisać” konturem?Kiedy na styku płaszczyzn powstaje wspólna linia oddzielająca obiekty? Zastanowimy się, gdzie są granice przedstawianych elementów i jakie relacje między nimi zachodzą. Prace będą szukaniem najlepszego sposobu na opisanie pełnoplastycznych obiektów na płaszczyźnie kartki.

 

Organizator:

Muzeum Narodowe - Oddział Dom Józefa Mehoffera

ul. Krupnicza 26,
Kraków
tel.: 12 37 08 186

Wydarzenia w Krakowie

Przeczytaj również

Warto zobaczyć