W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci


Szkoła pływania dla niemowląt i małych dziecipowiększ

Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci

FLOW to szkoła pływania, która specjalizuje się w prowadzeniu kursów oswajania z wodą i nauki pływania  dla niemowląt i małych dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do 6 lat.


Oferowane zajęcia są odpowiedzią na potrzebę wspieranie wszechstronnego rozwoju psychoruchowego małych dzieci, korygowanie nieprawidłowości w ich rozwoju, ułatwiania im nawiązywania kontaktu z rówieśnikami i budowania więzi z rodzicami.
Zajęcia oparte są o unikalny program nauczania będący wynikiem ponad 10-letniego doświadczenia i kursów odbytych u pionierów pływania w Wlk. Brytanii i Australii.


Program nauczania nastawiony jest na budowanie konkretnych umiejętności pływackich i progres. Na zajęciach śpiewamy piosenki i wykorzystujemy zabawki, ALE  zabawa nie jest celem zajęć, a środkiem. Staramy się, żeby w trakcie lekcji dziecko maksymalnie wykorzystało czas na zdobywanie umiejętności pływackich.


Instruktor demonstruje każde ćwiczenie, uczy bezpiecznego i prawidłowego podtrzymywania dziecka w wodzie, kieruje grupą, wskazuje kierunek, ALE to Rodzic jest w rzeczywistości nauczycielem swojego dziecka. Zależy nam na jego aktywnym i świadomym udziale w zajęciach. Dokładnie pokazujemy i opisujemy jak wykonać każde ćwiczenie, wyjaśniamy jaki jest jego cel i jakimi umiejętnościami zaowocuje w dalszej części kursu.


Przy nauce zanurzania pod wodę nie opieramy się wyłącznie na odruchach wrodzonych, takich jak wstrzymywanie powietrza. Jest to niebezpieczne i zazwyczaj powoduje u dziecka duży stres i płacz. Najpierw oswajamy dziecko z wodą na twarzy i uczymy wstrzymywania oddechu na komendę.


Uczymy miłości do wody dając dziecku szansę na budowanie poczucia własnej wartości i wolności.  Zmierzamy do coraz większej samodzielności dziecka w wodzie, dzięki czemu maluch poznaje również swoje granice i nabywa respektu do wody.


Zajęcia dedykowane są dla poszczególnych grup wiekowych, względem których dobierane są ćwiczenia, które na danym etapie rozwoju dziecka są najbardziej potrzebne i odpowiadają jego możliwościom ruchowym.


Stawiamy na jakość, dlatego gwarantujemy małe grupy (do 8 osób). Oferujemy 2 zajęcia próbne i możliwość odrobienia lekcji w razie choroby, wyjazdu itp. 


W zajęciach dzieci uczestniczą pod opieką rodzica i instruktora, którzy znajdują się z nimi w wodzie. 30 minutowe lekcje mają charakter zorganizowany, odbywają się w niecce rekreacyjnej basenu z wodą podgrzaną do temperatury min. 32 oC i spełniającą wymogi higieniczne dla niemowląt i małych dzieci.

 

http://www.niemowleplywanie.pl/

Flow
Wizytówka organizatora:

Flow - Szkoła pływania dzieci i niemowląt

basen AWF ul. Jana Pawła 78
basen AGH ul. Jana Buszka 4
kryta pływalnia Niepołomice ul. Janusza Korczaka 5
basen Herbewo al. J. Słowackiego 64

tel.: 798 801 796

Wyślij wiadomość »

www.niemowleplywanie.pl/Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Czas dla Ciebie

Kawowe SPA

Kawowe SPA

Trudno wyobrazić sobie udany poranek bez filiżanki dobrej, aromatycznej kawy. Ale czy wiesz, że Twój ulubiony napój i najlepszy poranny przyjaciel doskonale sprawdzi się jako kosmetyk? Podpowiadamy sprawdzone...  

Temat na czasie

Jesienne wieczory z książką

Jesienne wieczory z książką

Jak dobrze wykorzystać tę specyficzną porę roku, żeby stała się czymś więcej niż koniecznością, którą trzeba przetrwać?  

Nowinki

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Cudowne dzieci i muzyka - czyli o tym, czego nie można zmarnować

Zacznę dość odważnie, bo zamiast wstępu do cyklu artykułów o muzyce i dzieciach zaproponuję czytelnikom eksperyment. Wyobraźmy sobie taką rzeczywistość,...  
Wirtualne ZOO, realna pomoc!

Wirtualne ZOO, realna pomoc!

Gra ZOO Tycoon na konsolę Xbox 360 - opiekuj się wirtualnymi zwierzętami, pomagając tym prawdziwym.  

Temat na czasie

Dotknij emocji

Dotknij emocji

Wydaje się, że skoro mamy ciągle dostęp do aparatu w telefonach, tabletach itp., to chwile nam nie umykają. Te najważniejsze i te bardziej prozaiczne fotografie wręcz wylewają się z elektronicznych albumów.  

Musisz tam być

Sala zaklęć i lekcje magii, powiew ducha Hogwartu i czarodziejskie różdżki! Klientów Centrum Handlowego M1 w Krakowie zaczaruje wystawa „Magiczny Świat Harry’ego Pottera”.  

W domu z dzieckiem

Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Emi1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Domowa Akademia1 Doktor Misia1 Prezenty1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017