W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci


Szkoła pływania dla niemowląt i małych dziecipowiększ

Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci

Wpis archiwalny

FLOW to szkoła pływania, która specjalizuje się w prowadzeniu kursów oswajania z wodą i nauki pływania  dla niemowląt i małych dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do 6 lat.


Oferowane zajęcia są odpowiedzią na potrzebę wspieranie wszechstronnego rozwoju psychoruchowego małych dzieci, korygowanie nieprawidłowości w ich rozwoju, ułatwiania im nawiązywania kontaktu z rówieśnikami i budowania więzi z rodzicami.
Zajęcia oparte są o unikalny program nauczania będący wynikiem ponad 10-letniego doświadczenia i kursów odbytych u pionierów pływania w Wlk. Brytanii i Australii.


Program nauczania nastawiony jest na budowanie konkretnych umiejętności pływackich i progres. Na zajęciach śpiewamy piosenki i wykorzystujemy zabawki, ALE  zabawa nie jest celem zajęć, a środkiem. Staramy się, żeby w trakcie lekcji dziecko maksymalnie wykorzystało czas na zdobywanie umiejętności pływackich.


Instruktor demonstruje każde ćwiczenie, uczy bezpiecznego i prawidłowego podtrzymywania dziecka w wodzie, kieruje grupą, wskazuje kierunek, ALE to Rodzic jest w rzeczywistości nauczycielem swojego dziecka. Zależy nam na jego aktywnym i świadomym udziale w zajęciach. Dokładnie pokazujemy i opisujemy jak wykonać każde ćwiczenie, wyjaśniamy jaki jest jego cel i jakimi umiejętnościami zaowocuje w dalszej części kursu.


Przy nauce zanurzania pod wodę nie opieramy się wyłącznie na odruchach wrodzonych, takich jak wstrzymywanie powietrza. Jest to niebezpieczne i zazwyczaj powoduje u dziecka duży stres i płacz. Najpierw oswajamy dziecko z wodą na twarzy i uczymy wstrzymywania oddechu na komendę.


Uczymy miłości do wody dając dziecku szansę na budowanie poczucia własnej wartości i wolności.  Zmierzamy do coraz większej samodzielności dziecka w wodzie, dzięki czemu maluch poznaje również swoje granice i nabywa respektu do wody.


Zajęcia dedykowane są dla poszczególnych grup wiekowych, względem których dobierane są ćwiczenia, które na danym etapie rozwoju dziecka są najbardziej potrzebne i odpowiadają jego możliwościom ruchowym.


Stawiamy na jakość, dlatego gwarantujemy małe grupy (do 8 osób). Oferujemy 2 zajęcia próbne i możliwość odrobienia lekcji w razie choroby, wyjazdu itp. 


W zajęciach dzieci uczestniczą pod opieką rodzica i instruktora, którzy znajdują się z nimi w wodzie. 30 minutowe lekcje mają charakter zorganizowany, odbywają się w niecce rekreacyjnej basenu z wodą podgrzaną do temperatury min. 32 oC i spełniającą wymogi higieniczne dla niemowląt i małych dzieci.

 

http://www.niemowleplywanie.pl/

Wpis archiwalny
Flow- Szkoła pływania dzieci i niemowląt
Wizytówka organizatora:

Flow- Szkoła pływania dzieci i niemowląt

basen AWF ul. Jana Pawła 78
basen AGH ul. Jana Buszka 4
kryta pływalnia Niepołomice ul. Janusza Korczaka 5
basen Herbewo al. J. Słowackiego 64

tel.: 516 760 609

Wyślij wiadomość »

www.niemowleplywanie.pl/Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz
30 porad jak być fantastycznym rodzicem

30 porad jak być fantastycznym rodzicem

Można śmiało polecić kilka sprawdzonych sposobów na to, aby stać się rodzicem na medal. Takim, który może być z siebie dumny i z którego mogą być dumne jego pociechy.  

Tydzień z Basią

Konkurs urodzinowy

Konkurs urodzinowy

Basia bawi dzieci już 10 lat! Kolejne przygody w serii! Z tej okazji zapraszamy wszystkich fanów Basi do udziału w konkursie!  

Nowinki

Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

Książka Na Czasie

Książeczka HOKUS-POKUS! Zwierzaki w zasięgu wzroku to gwarancja doskonałej, kreatywnej zabawy. Odkrywanie obrazków, szukanie odpowiedzi na zadane pytania, wskazywanie ?nieproszonego gościa?, rozwiązywanie...  

Warto tam być!

Salony Empik w całej Polsce zamieniają się w krainę dedykowaną najmłodszym czytelnikom. Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to święto literatury dziecięcej.  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018