W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci


Szkoła pływania dla niemowląt i małych dziecipowiększ

Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci

Wpis archiwalny

FLOW to szkoła pływania, która specjalizuje się w prowadzeniu kursów oswajania z wodą i nauki pływania  dla niemowląt i małych dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do 6 lat.


Oferowane zajęcia są odpowiedzią na potrzebę wspieranie wszechstronnego rozwoju psychoruchowego małych dzieci, korygowanie nieprawidłowości w ich rozwoju, ułatwiania im nawiązywania kontaktu z rówieśnikami i budowania więzi z rodzicami.
Zajęcia oparte są o unikalny program nauczania będący wynikiem ponad 10-letniego doświadczenia i kursów odbytych u pionierów pływania w Wlk. Brytanii i Australii.


Program nauczania nastawiony jest na budowanie konkretnych umiejętności pływackich i progres. Na zajęciach śpiewamy piosenki i wykorzystujemy zabawki, ALE  zabawa nie jest celem zajęć, a środkiem. Staramy się, żeby w trakcie lekcji dziecko maksymalnie wykorzystało czas na zdobywanie umiejętności pływackich.


Instruktor demonstruje każde ćwiczenie, uczy bezpiecznego i prawidłowego podtrzymywania dziecka w wodzie, kieruje grupą, wskazuje kierunek, ALE to Rodzic jest w rzeczywistości nauczycielem swojego dziecka. Zależy nam na jego aktywnym i świadomym udziale w zajęciach. Dokładnie pokazujemy i opisujemy jak wykonać każde ćwiczenie, wyjaśniamy jaki jest jego cel i jakimi umiejętnościami zaowocuje w dalszej części kursu.


Przy nauce zanurzania pod wodę nie opieramy się wyłącznie na odruchach wrodzonych, takich jak wstrzymywanie powietrza. Jest to niebezpieczne i zazwyczaj powoduje u dziecka duży stres i płacz. Najpierw oswajamy dziecko z wodą na twarzy i uczymy wstrzymywania oddechu na komendę.


Uczymy miłości do wody dając dziecku szansę na budowanie poczucia własnej wartości i wolności.  Zmierzamy do coraz większej samodzielności dziecka w wodzie, dzięki czemu maluch poznaje również swoje granice i nabywa respektu do wody.


Zajęcia dedykowane są dla poszczególnych grup wiekowych, względem których dobierane są ćwiczenia, które na danym etapie rozwoju dziecka są najbardziej potrzebne i odpowiadają jego możliwościom ruchowym.


Stawiamy na jakość, dlatego gwarantujemy małe grupy (do 8 osób). Oferujemy 2 zajęcia próbne i możliwość odrobienia lekcji w razie choroby, wyjazdu itp. 


W zajęciach dzieci uczestniczą pod opieką rodzica i instruktora, którzy znajdują się z nimi w wodzie. 30 minutowe lekcje mają charakter zorganizowany, odbywają się w niecce rekreacyjnej basenu z wodą podgrzaną do temperatury min. 32 oC i spełniającą wymogi higieniczne dla niemowląt i małych dzieci.

 

http://www.niemowleplywanie.pl/

Wpis archiwalny
Flow
Wizytówka organizatora:

Flow - Szkoła pływania dzieci i niemowląt

basen AWF ul. Jana Pawła 78
basen AGH ul. Jana Buszka 4
kryta pływalnia Niepołomice ul. Janusza Korczaka 5
basen Herbewo al. J. Słowackiego 64

tel.: 798 801 796

Wyślij wiadomość »

www.niemowleplywanie.pl/Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na czasie

Kim chcą zostać dzieci jak dorosną?

Kim chcą zostać dzieci jak dorosną?

Postanowiliśmy zrobić listę zawodów, które najczęściej wymieniają maluchy dzisiejszych czasów. Czy znajdziecie na niej ten, o którym marzy Wasze dziecko?  

Temat na czasie

Zakaz handlu w niedziele

Zakaz handlu w niedziele

W tym roku pierwsza nieświąteczna niedziela wolna od handlu przypada 11 marca. Zobacz kalendarz oraz rozpiskę niedziel wolnych od handlu i zaplanuj zakupy w 2018!  

Nowinki

KONKURS dla newsletterowiczów

KONKURS dla newsletterowiczów

W każdym tygodniu rozdajemy nowe zaproszenia na wydarzenia kulturalne! Może już jutro Twoje imię znajdzie się na liście szczęśliwców....  
Z dzieckiem do restauracji

Z dzieckiem do restauracji

Najeżone trudnościami logistycznymi eskapady do miejsc, gdzie najmłodsi nie są mile widziani, a może alternatywa niedzielnego obiadu, równie...  

Czas na czytanie

Najlepsze książki 2017

Najlepsze książki 2017

Szczęśliwa ?15?, czyli zestawienie najlepszych wg nas książek wydanych w 2017 roku. Wybór nie był łatwy, nie uwzględnia też wszystkich dobrych książek? Zobaczcie sami!  

Temat na czasie

Idealne przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Idealne przyjęcie urodzinowe dla dzieci

Jak zorganizować idealne przyjęcie urodzinowe dla naszej pociechy? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców.  

W domu z dzieckiem

Prezenty1 Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018