W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci


Szkoła pływania dla niemowląt i małych dziecipowiększ

Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci

Wpis archiwalny

FLOW to szkoła pływania, która specjalizuje się w prowadzeniu kursów oswajania z wodą i nauki pływania  dla niemowląt i małych dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do 6 lat.


Oferowane zajęcia są odpowiedzią na potrzebę wspieranie wszechstronnego rozwoju psychoruchowego małych dzieci, korygowanie nieprawidłowości w ich rozwoju, ułatwiania im nawiązywania kontaktu z rówieśnikami i budowania więzi z rodzicami.
Zajęcia oparte są o unikalny program nauczania będący wynikiem ponad 10-letniego doświadczenia i kursów odbytych u pionierów pływania w Wlk. Brytanii i Australii.


Program nauczania nastawiony jest na budowanie konkretnych umiejętności pływackich i progres. Na zajęciach śpiewamy piosenki i wykorzystujemy zabawki, ALE  zabawa nie jest celem zajęć, a środkiem. Staramy się, żeby w trakcie lekcji dziecko maksymalnie wykorzystało czas na zdobywanie umiejętności pływackich.


Instruktor demonstruje każde ćwiczenie, uczy bezpiecznego i prawidłowego podtrzymywania dziecka w wodzie, kieruje grupą, wskazuje kierunek, ALE to Rodzic jest w rzeczywistości nauczycielem swojego dziecka. Zależy nam na jego aktywnym i świadomym udziale w zajęciach. Dokładnie pokazujemy i opisujemy jak wykonać każde ćwiczenie, wyjaśniamy jaki jest jego cel i jakimi umiejętnościami zaowocuje w dalszej części kursu.


Przy nauce zanurzania pod wodę nie opieramy się wyłącznie na odruchach wrodzonych, takich jak wstrzymywanie powietrza. Jest to niebezpieczne i zazwyczaj powoduje u dziecka duży stres i płacz. Najpierw oswajamy dziecko z wodą na twarzy i uczymy wstrzymywania oddechu na komendę.


Uczymy miłości do wody dając dziecku szansę na budowanie poczucia własnej wartości i wolności.  Zmierzamy do coraz większej samodzielności dziecka w wodzie, dzięki czemu maluch poznaje również swoje granice i nabywa respektu do wody.


Zajęcia dedykowane są dla poszczególnych grup wiekowych, względem których dobierane są ćwiczenia, które na danym etapie rozwoju dziecka są najbardziej potrzebne i odpowiadają jego możliwościom ruchowym.


Stawiamy na jakość, dlatego gwarantujemy małe grupy (do 8 osób). Oferujemy 2 zajęcia próbne i możliwość odrobienia lekcji w razie choroby, wyjazdu itp. 


W zajęciach dzieci uczestniczą pod opieką rodzica i instruktora, którzy znajdują się z nimi w wodzie. 30 minutowe lekcje mają charakter zorganizowany, odbywają się w niecce rekreacyjnej basenu z wodą podgrzaną do temperatury min. 32 oC i spełniającą wymogi higieniczne dla niemowląt i małych dzieci.

 

http://www.niemowleplywanie.pl/

Wpis archiwalny
Flow- Szkoła pływania dzieci i niemowląt
Wizytówka organizatora:

Flow- Szkoła pływania dzieci i niemowląt

basen AWF ul. Jana Pawła 78
basen AGH ul. Jana Buszka 4
kryta pływalnia Niepołomice ul. Janusza Korczaka 5

tel.: 516 760 609

Wyślij wiadomość »

www.niemowleplywanie.pl/


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Dlaczego warto czytać dzieciom przed snem?

Wspólne czytanki na dobranoc powinny stanowić obowiązkowy punkt w harmonogramie dnia każdej rodziny. Jeśli zastanawiacie się, dlaczego, przedstawiamy korzyści płynące z czytania maluchom przed...  

Jesień na Czasie

Bajki o jesieni - top 6

Bajki o jesieni - top 6

Przygotowaliśmy dla Was zestaw krótkich bajek o jesieni. Na ich podstawie warto porozmawiać z dziećmi o tej porze roku.  

Nowinki

Kościana gra w Potwory

Kościana gra w Potwory

Emocjonująca gra, która stała się bestsellerem na świecie, nareszcie w Polsce. Nakładem Egmont Polska ukazała się właśnie nowa gra...  
Po jedenaste: Nie bij!

Po jedenaste: Nie bij!

Kocham. Nie biję! To głośna kampania społeczna, zapoczątkowana w Polsce w 2006 roku, w którą z wielkim oddaniem zaangażowali się artyści,...  

W domu z dzieckiem

Knock Nocky1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Prezenty1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jakich treści brakuje na portalu?
Porad dotyczących wychowania dzieci 0-2
Porad dotyczących wychowania dzieci 3 - 6
Porad dotyczących wychowania dzieci 7 - 9
Porad dotyczących wychowania dzieci 10 - 12
Porad dotyczących radzenia sobie z nastolatkami
Nie szukam tu porad dotyczących wychowania dzieci
Nie szukam w ogóle żadnych porad


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018