W mieście » Wydarzenia dla dzieci » Nowinki » Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci


Szkoła pływania dla niemowląt i małych dziecipowiększ

Szkoła pływania dla niemowląt i małych dzieci

Wpis archiwalny

FLOW to szkoła pływania, która specjalizuje się w prowadzeniu kursów oswajania z wodą i nauki pływania  dla niemowląt i małych dzieci w wieku od 3 miesiąca życia do 6 lat.


Oferowane zajęcia są odpowiedzią na potrzebę wspieranie wszechstronnego rozwoju psychoruchowego małych dzieci, korygowanie nieprawidłowości w ich rozwoju, ułatwiania im nawiązywania kontaktu z rówieśnikami i budowania więzi z rodzicami.
Zajęcia oparte są o unikalny program nauczania będący wynikiem ponad 10-letniego doświadczenia i kursów odbytych u pionierów pływania w Wlk. Brytanii i Australii.


Program nauczania nastawiony jest na budowanie konkretnych umiejętności pływackich i progres. Na zajęciach śpiewamy piosenki i wykorzystujemy zabawki, ALE  zabawa nie jest celem zajęć, a środkiem. Staramy się, żeby w trakcie lekcji dziecko maksymalnie wykorzystało czas na zdobywanie umiejętności pływackich.


Instruktor demonstruje każde ćwiczenie, uczy bezpiecznego i prawidłowego podtrzymywania dziecka w wodzie, kieruje grupą, wskazuje kierunek, ALE to Rodzic jest w rzeczywistości nauczycielem swojego dziecka. Zależy nam na jego aktywnym i świadomym udziale w zajęciach. Dokładnie pokazujemy i opisujemy jak wykonać każde ćwiczenie, wyjaśniamy jaki jest jego cel i jakimi umiejętnościami zaowocuje w dalszej części kursu.


Przy nauce zanurzania pod wodę nie opieramy się wyłącznie na odruchach wrodzonych, takich jak wstrzymywanie powietrza. Jest to niebezpieczne i zazwyczaj powoduje u dziecka duży stres i płacz. Najpierw oswajamy dziecko z wodą na twarzy i uczymy wstrzymywania oddechu na komendę.


Uczymy miłości do wody dając dziecku szansę na budowanie poczucia własnej wartości i wolności.  Zmierzamy do coraz większej samodzielności dziecka w wodzie, dzięki czemu maluch poznaje również swoje granice i nabywa respektu do wody.


Zajęcia dedykowane są dla poszczególnych grup wiekowych, względem których dobierane są ćwiczenia, które na danym etapie rozwoju dziecka są najbardziej potrzebne i odpowiadają jego możliwościom ruchowym.


Stawiamy na jakość, dlatego gwarantujemy małe grupy (do 8 osób). Oferujemy 2 zajęcia próbne i możliwość odrobienia lekcji w razie choroby, wyjazdu itp. 


W zajęciach dzieci uczestniczą pod opieką rodzica i instruktora, którzy znajdują się z nimi w wodzie. 30 minutowe lekcje mają charakter zorganizowany, odbywają się w niecce rekreacyjnej basenu z wodą podgrzaną do temperatury min. 32 oC i spełniającą wymogi higieniczne dla niemowląt i małych dzieci.

 

http://www.niemowleplywanie.pl/

Wpis archiwalny
Flow- Szkoła pływania dzieci i niemowląt
Wizytówka organizatora:

Flow- Szkoła pływania dzieci i niemowląt

basen AWF ul. Jana Pawła 78
basen AGH ul. Jana Buszka 4
kryta pływalnia Niepołomice ul. Janusza Korczaka 5
basen Herbewo al. J. Słowackiego 64

tel.: 516 760 609

Wyślij wiadomość »

www.niemowleplywanie.pl/Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:
Interesują mnie terminy:
Wiek dziecka:
Interesują mnie wydarzenia z kategorii »
20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

20 sposobów na nudę, jak nie ma co robić cz. 2

Jak umilić czas swojemu maluchowi?  

Temat na Czasie

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

12 zaskakujących sposobów na to, by zaoszczędzić na dziecięcych rzeczach

Twój mały Skarb nie musi kosztować Cię fortuny. Oto kilka pomysłów jak rozsądnie wydawać pieniądze i zaoszczędzić bez konieczności skąpienia.  

Nowinki

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

2018 w kinie - 12 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć!

Zapowiedzi kinowe na rok 2018 wyglądają co najmniej interesująco! Specjalnie dla Was wybraliśmy familijne filmy, które po prostu trzeba...  
Kto Ty jesteś? - Inspiracje o niepodległości

Kto Ty jesteś? - Inspiracje o niepodległości

Kto ty jesteś? To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także...  

Premiery kinowe na Czasie

2018 w kinie

2018 w kinie

Kolejne 20 filmów dla dzieci, które trzeba zobaczyć! Sprawdźcie sami co czeka Was w kinie od lipca 2018! Wpisujcie w kalendarz, żeby nie przegapić!  

Konkurs na Czasie

Kto Ty jesteś?

Kto Ty jesteś?

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji. W ramach projektu odbędzie się szereg...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018