Kraków

Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie | ostatnie wolne miejsca!

Festiwal Literatury dla Dzieci w Krakowie | ostatnie wolne miejsca!

Festiwal Literatury dla Dzieci już za kilka dni ponownie zagości w Krakowie. W programie tegorocznej edycji znajdziecie kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń, a spotkania literackie i warsztaty uzupełnią wystawy, wieczorne czytanki, gra miejska oraz olimpiada gier podwórkowych. Przygotowaliśmy dla Was ściągę z wydarzeń, na które nadal można się zapisać. Ale spieszcie się, bo liczba miejsc jest ograniczona!

 

Wtorek, 6 czerwca

19:00–20:00 Lodorosty i bluszczary – wernisaż wystawy niepublikowanych ilustracji dla dzieci Jerzego Ficowskiego; kurator: Jarosław Borowiec, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha"

Wystawa poświęcona będzie twórczości poetyckiej dla dzieci Jerzego Ficowskiego, a prezentowane ilustracje (m.in. Wilkoń, Witwicki, Piotrowski, Herba) zachwycą i małych i dużych – to pewne, podobnie jak szykowane przez nas niespodzianki: gry i zabawy literackie oraz pyszny poczęstunek. A ponieważ lubimy rozdawać prezenty, to na każde dziecko będzie czekać książka – upominek. I to nie byle jaka, bo mamy do rozdania same super tytuły! 

REZERWACJE 

 

Środa, 7 czerwca

19:00–20:00 Czytanki przed zachodem słońca: Męskie czytanie – Gość Niespodzianka czyta locowierszyki w zabytkowym tramwaju; zwiedzamy wystawę Motokultura, Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15 (5+)

W tramwaju o tramwajach, pociągach, samochodach, rowerach i innych środkach lokomocji. Wśród autorów loco wierszyków, czyli takich trochę szalonych: Ludwik Jerzy Kern, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow. Siłą rozpędu przeniesiemy się potem zwiedzić wystawę Motokultura poświęconą tematyce morotyzacyjnej. Bo dla poezji dla dzieci kręcące się koło jest tym czym kierownica dla kierowcy.

Wydarzenie we wspólnym paśmie z Miłosz Festival.

REZERWUJ 

 

 

Sobota, 10 czerwca 

11:00–12:30 Bahar znaczy Wiosna – spotkanie z Agnieszką Ayşen Kaim, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” (7+)

Spotkanie z autorką cudownej opowieści dla dzieci i młodzieży Bahar znaczy Wiosna, nominowanej do nagrody literackiej w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY. Bohaterami historii są młoda kaligrafka z dawnej Turcji, Bahar i jej Mistrz Abdal oraz młody Król Lechistanu. To opowieść, w której Zachód przygląda się Wschodowi z zaciekawieniem i wynikają z tego same dobre rzeczy, na przykład miłość.

REZERWACJE 

 

Niedziela, 11 czerwca

 

11:00–14:00 Olimpiada gier podwórkowych z różnych zakątków świata z Muzeum Etnograficznym, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha", lobby i ogród, ul. M. Konopnickiej 26 (3+)

Wydarzenie absolutnie międzypokoleniowe – piknik literacki! Zapraszamy z kocykami, koszami i ulubionymi lekturami na zieloną trawkę ściętą zgodnie z praktyką feng shui. Czy podwórko to zawsze boisko do piłki nożnej, trzepak lub piaskownica? Dzięki grupie sympatycznych animatorów z Muzeum Etnograficznego poznacie podwórkowe zabawy z 5. kontynentów i dowiecie się jak bawią się dzieci gdy ich podwórkiem jest dżungla, a do dyspozycji mają patyczki, kamienie, źdźbła traw i własną wyobraźnię.

REZERWACJE

 

17:00–19:00 Gala wręczenia nagród w konkursie na Najlepszą Polską Książkę dla Dzieci 2016, Budyń Julka Tuwima – koncert, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” (b.o.)  

Na tę chwilę wszyscy czekamy ze zniecierpliwieniem – wreszcie dowiemy się, która z nominowanych książek zdobędzie tytuł tej najlepszej!
Galę uświetni koncert „Budyń Julka Tuwima”, czyli poezja Juliana Tuwima w parafrazach znakomitych autorów literatury dziecięcej – Wandy Chotomskiej, Agnieszki Frączek, Marcina Brykczyńskiego oraz Marty Guśniowskiej – zamknięta w rockowych piosenkach.

Skład zespołu to same wielkie nazwiska: Jacek „Budyń” Szymkiewicz (wokal, gitara elektryczna), Czesław Mozil (wokal, akordeon), Joanna Zawłocka (wokal), Piotr „Bajzel” Piasecki (wokal, gitara basowa, elektronika).

 

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia ONLINE, w punktach sprzedaży TICKETPRO oraz INFO KRAKÓW.

 

1/8
1/8
2/8
2/8
3/8
3/8
4/8
4/8
5/8
5/8
6/8
6/8
7/8
7/8
8/8
8/8

Przeczytaj również

Polecamy

Więcej z działu: Wiadomości lokalne

Warto zobaczyć