O serii - Tajny Klub Superdziewczyn na CzasDzieci.pl

O Serii

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Seria przeznaczona dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, już czytających bądź rozpoczynających tę przygodę, prezentuje przygody zaczerpnięte wprost z życia małych ludzi i zabawną historyjkę kryminalną, która dodaje opowieści emocji.

 

Seria koncentruje się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, która mieszka z rodzicami w dużym mieście oraz grupy jej zwariowanych przyjaciół. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy jest w zerówce i za rok ma rozpocząć naukę w szkole. Wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, którego hasło to: „nigdy więcej nudy”. Wkrótce do klubu wstępują także: nowo poznana na osiedlu muzykalna Faustyna i Flora – największa rywalka Emi  – starsza od niej o rok córka Pani Laury Zwiędły – przyjaciółki mamy Emi.

 

 

1. Tom nowej serii "Komiks i Opowiadania"

już od 25 października!

 

Tajny Klub Superdziewczyn wraca nad morze!
Na ekipę w trakcie weekendowego wypadu czekają same atrakcje - plaża, woda i mnóstwo swobody! Gwoździem programu są jednak urodziny Emi i wielka niespodzianka, którą szykują jej najbliżsi – urodzinowa impreza na plaży! Ale Emi ma tylko jedno życzenie: od dawna marzy własnym psie! Niestety musi się zadowolić wielką maskotką a do tego w Tajnym Klubie wybucha spór pomiędzy zwolennikami psów i miłośnikami kotów, kto jest górą. W trakcie wycieczki rowerowej przyjaciele spotykają zabłąkane zwierzątko - to  pies ulubionej przez Emi rasy cavalier king charles spaniel. Dziewczynka uważa, że to znak od losu i zajmuje się zgubą najlepiej jak potrafi. Niestety, psiak jest smutny i osowiały, a inni pupile Tajnego Klubu, którzy towarzyszą w wyprawie - Czekolada i kot Fiolka - niechętnie patrzą na „nowego”. Wkrótce Tajny Klub rozpoczyna nową misję i piesek szczęśliwie wraca do swoich właścicieli.

 

 

 

Autorka: Agnieszka Mielech

 

 

Autorka serii, urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszkanka Warszawy. Absolwentka Polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studentka Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową.
Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się w książki z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn oraz Jaga Czekolada i baszta tajemnic. Mama Basi oraz pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.


Ilustratorka: Magdalena Babińska


Mama małej Matyldy, która stanowi dla niej niekończące się źródło inspiracji. Ilustruje publikacje dla najmłodszych, takie jak np. książeczki Zgaduj z Czuczu i XploreTeam, „Świetlik w Ciemności” Jakuba Ćwieka, „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, „Jaga Czekolada” Agnieszki Mielech. Rysuje setki ilustracji do podręczników dla przedszkolaków i szkolniaków. Prywatnie fanka wszelkiej fantastyki i komiksów. Twórca ilustracji do książek z gatunku urban fantasy Anety Jadowskiej. Rysuje przygody swojej córki: www.facebook.com/matyldadaily. Jej prace można znaleźć tu: www.dedodesign.pl oraz na FB: https://www.facebook.com/masebi

 

Zajrzyj do środka książki

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn: Komiks i opowiadania „Psy czy koty?

 

 

Inne książki z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn:

 

  1. Emi i Tajny Klub Superdzdiewczyn. Tom 1
  2. Kółko hiszpańskiego
  3. Na scenie
  4. Akcje wakacje
  5. Źrebaki i rumaki
  6. Śnieżny patrol
  7. Poszukiwacze przygód (również w zestawie z grą planszową
  8. List w butelce 

 

  • Wielka Księga Emi Tajny dziennik

 

  • Emi kreatywnie

Emi na stałe zagościła w sercach małych czytelniczek.
Kreatywne pomysły, zgłębianie tajemnic i rozwiązywanie zagadek to ulubione zajęcia Tajnego Klubu Superdziewczyn. Teraz i Ty możesz dołączyć do zabawy. Rusz głową, zmaluj coś niezwykłego, wymyślaj i projektuj! W książce znajdziesz naklejki z bohaterami serii oraz  krzyżówki i labirynty.

 


A wszystko zgodnie z hasłem: nigdy więcej nudy!

© CzasDzieci.pl 2018