Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - przedszkole:

Płacz w przedszkolu

Witam, piszę do Pani w związku z moja córeczką. Amelka ma prawie 4 latka, od ponad roku chodzi do przedszkola. Zawsze uśmiechnięta biegła do sali, do dzieci, nigdy nie było płaczu, nawet na samym początku... więcej »

Rozwój 3-latka

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o opinię, czy moje dziecko rozwija się prawidłowo. Syn poszedł od września do przedszkola. Od samego początku jest kilka problemów. Syn w przedszkolu ciągle biega,... więcej »

Płacz i nieśmiałość 5-letniej dziewczynki

Dzień dobry, moja córka zaczęła chodzić do przedszkola od września tego roku. Przez pierwszy tydzień było w porządku, zaś przez kolejne dni i do tej pory płacze i nie chce chodzić do przedszkola.... więcej »

Czy zmienić przedszkole?

Witam, mój syn ma 4 lata. W tamtym roku poszedł do przedszkola. Niestety jedno ze starszych dzieci dokuczało mu i namawiało inne dzieci żeby się z nim nie bawiły. Gdy wchodziliśmy do klasy to śmiały... więcej »

Płaczące dziecko i egzorcyzmy

Witam serdecznie, moja córka ma 2 i 8 miesięcy. Od 4 września poszła do przedszkola. Początki wyglądały optymistycznie, lecz od dwóch dni płacze w nocy, że nie chce do przedszkola, że się boi, niestety... więcej »

4-latek w przedszkolu

Witam, chciałam prosić o radę. Minął nam pierwszy tydzień przedszkola. Córka lat 5,5 i syn 4 lata zapisani do grupy 5-latków. Z córką nie ma na razie żadnych problemów, chętnie chodzi do przedszkola,... więcej »

Jak przekonać 3-latka do przedszkola?

Witam, mój 3,5-letni syn panicznie boi się chodzenia do przedszkola... Gdy zaprowadziłam go pierwszy dzień, został bardzo chętnie, przez dwie godziny bawił się ładnie z dziećmi, a po tym czasie dostałam... więcej »

Przeniesienie do młodszej grupy

Witam, syn chodzący do przedszkola 4 lata razem z tą samą grupą, w wieku 6 lat został cofnięty do grupy 5-latków. Razem z 5 innymi dziećmi. Nie zostaliśmy o tym wcześniej poinformowani. O wyborze,... więcej »

Kary w przedszkolu

Witam, czy w przedszkolu wolno opiekunce grupy karać dzieci? Od wielu lat stosowane kary to stanie w kącie lub tak zwane "krzesło przemyśleń", tak długo aż Pani pozwoli opuścić wskazane miejsce kary.... więcej »

Co zrobić?

Dzień dobry, moja córka w październiku skończy 5 lat. Uczęszcza do Przedszkola Miejskiego. W ubiegłym roku była w grupie mieszanej, czyli były 3-, 4- i 5-latki. W tym roku 5-latki są w grupie z 6-latkami,a... więcej »
Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Czas na Kawę

Przepis na sukces

Przepis na sukces

Niezależnie od tego jak rozumiesz słowo „sukces”, istnieje kilka uniwersalnych porad, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele...  

Angielski dla dzieci

Nauka angielskiego z Picturebookami

Nauka angielskiego z Picturebookami

Ilustracja w procesie przyswajania przez dziecko nowych słów i znaczeń odgrywa ważną rolę. Rozbudza wyobraźnię oraz pomaga skojarzyć słowo z obrazem, a więc zrozumieć jego znaczenia w różnych kontekstach,...  

Nowinki

Matematyka nie musi być wiedzą dla wybranych

Matematyka nie musi być wiedzą dla wybranych

Niesprawiedliwe byłoby twierdzenie, że jedyne co się robi z problemem nauczania matematyki, to szukanie winnych. Wiele wydawnictw, czy portali...  
Niepokojące symptomy w rozwoju dwulatka

Niepokojące symptomy w rozwoju dwulatka

Drugi rok życia to czas dużych zmian w rozwoju dziecka. Z nieporadnego maleństwa wyłania się coraz bardziej samodzielny człowiek.  

Warto tam być!

Otwarcie nowego sklepu Tosia.pl

Otwarcie nowego sklepu Tosia.pl

Podczas otwarcia przygotowaliśmy dla najmłodszych kącik z animatorkami i atrakcjami. Dla rodziców - aż 20% rabatu na cały asortyment! Zachęcamy również do skorzystania z symulatora dachowania!  

W domu z dzieckiem

Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Emi1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Domowa Akademia1 Doktor Misia1 Prezenty1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017