Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - przedszkole:

Czy zmienić przedszkole?

Witam, mój syn ma 4 lata. W tamtym roku poszedł do przedszkola. Niestety jedno ze starszych dzieci dokuczało mu i namawiało inne dzieci żeby się z nim nie bawiły. Gdy wchodziliśmy do klasy to śmiały... więcej »

Płaczące dziecko i egzorcyzmy

Witam serdecznie, moja córka ma 2 i 8 miesięcy. Od 4 września poszła do przedszkola. Początki wyglądały optymistycznie, lecz od dwóch dni płacze w nocy, że nie chce do przedszkola, że się boi, niestety... więcej »

4-latek w przedszkolu

Witam, chciałam prosić o radę. Minął nam pierwszy tydzień przedszkola. Córka lat 5,5 i syn 4 lata zapisani do grupy 5-latków. Z córką nie ma na razie żadnych problemów, chętnie chodzi do przedszkola,... więcej »

Jak przekonać 3-latka do przedszkola?

Witam, mój 3,5-letni syn panicznie boi się chodzenia do przedszkola... Gdy zaprowadziłam go pierwszy dzień, został bardzo chętnie, przez dwie godziny bawił się ładnie z dziećmi, a po tym czasie dostałam... więcej »

Przeniesienie do młodszej grupy

Witam, syn chodzący do przedszkola 4 lata razem z tą samą grupą, w wieku 6 lat został cofnięty do grupy 5-latków. Razem z 5 innymi dziećmi. Nie zostaliśmy o tym wcześniej poinformowani. O wyborze,... więcej »

Kary w przedszkolu

Witam, czy w przedszkolu wolno opiekunce grupy karać dzieci? Od wielu lat stosowane kary to stanie w kącie lub tak zwane "krzesło przemyśleń", tak długo aż Pani pozwoli opuścić wskazane miejsce kary.... więcej »

Co zrobić?

Dzień dobry, moja córka w październiku skończy 5 lat. Uczęszcza do Przedszkola Miejskiego. W ubiegłym roku była w grupie mieszanej, czyli były 3-, 4- i 5-latki. W tym roku 5-latki są w grupie z 6-latkami,a... więcej »

Przeniesienie do młodszej grupy

Witam, mój syn uczęszcza do przedszkola od dwóch lat. Jest rocznikiem 2012. Powinien chodzić do grupy czwartej, gdzie wprowadza się już książki i zaczyna się nauka. Nie informując mnie o niczym 1... więcej »

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Witam, od września mój 3-latek poszedł do przedszkola. Na początku nie było tak źle, ładnie chodził, problem się zaczął się wtedy, kiedy miałam cały miesiąc popołudniówki i mnie nie było przy zasypianiu... więcej »

Niechęć do zerówki

Witam, mój syn w lutym skończy 6 lat, we wrześniu poszedł do zerówki. Do połowy października było ok, potem kilka dni popłakiwał w szatni, ale jakoś udało się uspokoić. Teraz od tygodnia jest płacz... więcej »
Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie

Myśl globalnie - jedz lokalnie

Myśl globalnie - jedz lokalnie

Droga do zdrowego, zrównoważonego i sprawiedliwego jedzenia zaczyna się już od pierwszych lat dzieciństwa.  
Podróż do Kraju Wschodzącego Słońca - Japońska Układanka

Podróż do Kraju Wschodzącego Słońca - Japońska Układanka

Centrum Sztuki Japońskiej Manggha zaprasza w podróż do Japonii. Wystawa, którą mamy okazję oglądać do stycznia 2018 roku, pozwala lepiej poznać Japonię i Japończyków. Twojemu dziecko będzie miało okazję...  

Nowinki

Skutki mycia włosów nad wanną

Skutki mycia włosów nad wanną

Cały czas jesteśmy uświadamiane w jaki sposób powinnyśmy podnosić cięższe przedmioty, jak odpowiednio siedzieć w pracy, jak rozkładać ciężar...  
Czy stać nas na złe żywienie dzieci?

Czy stać nas na złe żywienie dzieci?

Liczne badania potwierdzają wpływ wczesnego żywienia określanego jako programowanie żywieniowe na stan zdrowia w wieku dorosłym. Trudno zmienić...  

Temat na czasie

Disney English to skuteczna i sprawdzona w wielu szkołach metoda polegająca na całkowitym zanurzeniu się w świecie znanych i lubianych bohaterów filmów i kreskówek Disneya  

W domu z dzieckiem

Back To School Dolce Gusto Niezapominajka Doktor Misia Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017