Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Ostatnio dodane odpowiedzi:

Tematyka - przedszkole:

Przemoc w przedszkolu

Witam serdecznie, mój syn uczęszcza do publicznego przedszkola, do jego grupy chodzi chłopczyk z tzw. "orzeczeniem". Jest dość agresywny w stosunku do innych dzieci, w tym również do mojego... więcej »

Agresja i ciągłe siedzenie z mamą

Witam, moja córka ma 3 lata i 5 miesięcy, jest bardzo inteligentnym dzieckiem, choć bardzo nerwowym, jeżeli jej czegoś nie dam lub nie jest po jej myśli, potrafi uderzyć, nie da sobie nic wytłumaczyć... więcej »

Przedszkole i dzieci

Witam, mój syn ma 3 latka i od trzech dni chodzi do przedszkola. W pierwszy dzień nie chciał wejść do przedszkola, a później tak się bawił, że trudno go było wyciągnąć. Żegna się buziakiem,... więcej »

2,5-latka boi się panicznie dzieci

Witam, jestem mamą 2,5-letniej dziewczynki. Córka (obecnie nie chodzi do przedszkola) jest bardzo radosnym i energicznym dzieckiem, łatwo nawiązuje kontakty z dorosłymi, zaczyna składać już... więcej »

3-latek nie idzie do przedszkola

Witam, mam syna 3-letniego i rocznego. Nie zapisałam starszego do przedszkola (za późno dowiedziałam się o terminach rekrutacji i w ogóle wahałam się). Jednak teraz myślę, że to był błąd.... więcej »

Przedszkole a nadpobudliwość psychoruchowa

Witam, córka jako 3-latek poszła we wrześniu do przedszkola publicznego do grupy mieszanej 3/4-latki. Jest to jej pierwszy rok. Przedszkole polubiła, jednak zaczęły się problemy z zachowaniem.... więcej »

4-latek - lęk

Witam serdecznie, moja córka za dwa miesiące kończy 4 lata. Od września chodzi do przedszkola. Okres adaptacji przebiegł pomyślnie (były gorsze dni, płacz, lecz zawsze puszczała rączkę i... więcej »

2,4-letnie dziecko w przedszkolu

Witam, moje dziecko przebywa tylko ze mną. Wieczorami po pracy wraca tata. Jest bardzo uparte. Na wizycie u lekarza nie da się obejrzeć, dotknąć, przyklejone do mamy. Na baliku przyklejone, na... więcej »

Problem w przedszkolu

Witam, proszę o poradę. Mam syna, który za parę dni będzie miał 3 latka. Od miesiąca chodzi do kindergarten w Niemczech, nie zna języka, dlatego go wysłałam żeby się rozwijał i uczył.... więcej »

Brak koleżanek w przedszkolu

Witam, moja 4-letnia córka drugi rok chodzi już do przedszkola i na dzień dzisiejszy nie ma koleżanek. Czasami mi mówi "nikt nie chce się ze mną bawić", ktoś tam powiedział "wynoś się"... więcej »
Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Miejsce na Czasie

 Energetyczny "Park Rozrywki Ogrodzieniec"

Energetyczny "Park Rozrywki Ogrodzieniec"

Kilka godzin minęło nie wiadomo kiedy. Myślę, że będziemy tu wracać po kolejną dawkę wrażeń i dobrej zabawy. Już tęsknię za żyroskopem :)  

Recenzja na Czasie

Pamiętnik Zuzy-Łobuzy - Wideorecenzja

Seria w stylu niezapomnianych Dzienników cwaniaczka i Hani Humorek. Przezabawne zapiski jedenastoletniej Zuzy, której zdarzają się niezwykłe przygody. Znakomite połączenie narracji z komiksem, zabawy z edukacją.  

Nowinki

Jak wzbudzić w dziecku motywację?

Jak wzbudzić w dziecku motywację?

Motywacja jest bardzo szerokim pojęciem, które wiąże się zarówno z emocjami, jak i naszymi potrzebami i przekonaniami odnośnie konkretnych...  
Czy nasze dzieci zapłacą wysoką cenę za złe odżywianie?

Czy nasze dzieci zapłacą wysoką cenę za złe odżywianie?

Prawidłowe nawyki żywieniowe powinny być utrwalane już od najmłodszych lat, co skutkuje dużą szansą ich przestrzeganie w życiu dorosłym....  

Czy wiesz jak pomóc?

Pierwsza pomoc  #3 Złamania

Pierwsza pomoc #3 Złamania

Zachęcamy do obejrzenia filmu, z którego dowiecie się, jak reagować w sytuacji, kiedy dziecko złamie nogę lub rękę  

W domu z dzieckiem

Na dziecięce pomysły1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018