Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Agnieszka Sokołowska

Agnieszka Sokołowska - Pedagog specjalny

Pedagog specjalny

Agnieszka Sokołowska

Od 2002 r. pracuje zawodowo z małymi dziećmi i ich rodzicami w procesie diagnozy i terapii zaburzeń rozwoju oraz w szkole dla dzieci niewidomych i słabowidzących.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła pedagogikę specjalną oraz studia podyplomowe w zakresie: wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka, tyflopedagogiki, psychologicznego wspierania rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami, a także certyfikowane kursy z zakresu diagnozy i terapii małych dzieci, m.in. integracji sensorycznej i monachijskiej funkcjonalnej diagnostyki rozwojowej 0-6 r.ż.
Związana z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, gdzie doktoryzuje się i pracuje w Pracowni Badań nad Autyzmem. Aktualnie kieruje pracą zespołu, realizującego projekt badawczy ?Videomodeling jako sposób uczenia umiejętności społecznych dzieci z autystycznego spektrum zaburzeń?, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.

Główne obszary zainteresowań naukowych:
- ocena i wspieranie prawidłowego rozwoju małego dziecka 0-6/7 r.ż. (rozwój emocjonalno-społeczny, poznawczy, motoryczny),
- wczesna diagnoza i terapia dzieci z grup ryzyka (wcześniactwo, uszkodzenia okołoporodowe, ciąże mnogie),
- autyzm,
- zespół Aspergera,
- mikrozaburzenia czynności mózgu,
- nadpobudliwość psychoruchowa,
- zaburzenia łączone,
- wady genetyczne,
- uszkodzenia wzroku (dzieci niewidome i słabowidzące),
- lewostronna i skrzyżowana lateralizacja,
- obniżony poziom grafomotoryczny,
- wtórne następstwa trudności rozwojowych,
- problemy emocjonalnego funkcjonowania rodziców, rodzeństwa i dziadków dzieci z utrudnieniami w rozwoju.

Odpowiedzi i porady:

Problemy adaptacyjne w żłobku

Witam, jestem mamą synka (2,7 miesięcy). Od września chodzi do żłobka. Ja wróciłam do pracy, gdy dziecko miało 9 miesięcy i wówczas zostawało z opiekunką. Nie było żadnych problemów,... więcej »

3-latek

Witam, mam problem w przedszkolu z 3-latkiem. Kiedy zaczął chodzić do przedszkola było wszystko dobrze, słuchał nauczycieli, bawił się ze wszystkimi dziećmi. Nauczyciele go chwalili, że jest... więcej »

Żłobek

Witam, mój syn ma 2 lata. Od pół roku uczęszcza do żłobka. Od niedawna Panie w żłobku skarżą się, że nie dają sobie rady z synem. Otóż bije, popycha, źle zachowuje się przy stole,... więcej »

Szczepienia

Dzień dobry, dlaczego szczepionki z rtęcią i aluminium w dawce przekraczającej normy dopuszczalne przez WHO, podawane do krwiobiegu i absorbowane w 100%, są podawane niemowlętom w okresie, kiedy... więcej »

Zachowanie 4-latka

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem, czy takie zachowanie jest u dziecka normalne, czy to jakiś etap itp. Adaś właśnie skończył 4 lata, jest według opinii nie tylko mojej,... więcej »

Problemy z zachowaniem synka

Witam, niepokoję się o mojego synka. Franek chodzi do przedszkola, ma w tym roku 5 lat, najbardziej niepokoi mnie to, że nie chce się bawić z dziećmi, jak się bawi, to czasem i podobno to na... więcej »

Skarga do kuratorium

Witam, mam pytanie: czy na poradnię psychologiczno-pedagogiczną można napisać skargę do kuratorium oświaty? Bo potraktowali mnie z dzieckiem jak powietrze, a nie mam nigdzie wsparcia. Martyna więcej »

9-letnia córka

Dzień dobry, mam bardzo duży problem. Moja córka ma 6-miesięcznego brata i ja się muszę synem zajmować, a moja córka chodzi do szkoły i mówi w szkole, że ja, czyli mama, jej już nie kocha... więcej »

3-letni synek

Witam, syn skończył 3 latka w listopadzie. Martwi mnie jego zachowanie. Czasem mam wrażenie, że nie rozumie, co się do niego mówi. Na pytanie "co dzisiaj robiłeś?" nie odpowiada nic albo powtarza... więcej »

Problemy z koncentracją

Witam, jestem babcią 6-letniego chłopca, który ma problemy z koncentracją. Wnuczek mój bardzo dużo "przeszedł" i dlatego staram się jak mogę mu pomagać. Kiedy miał rok, umarła przy nim... więcej »

Zadaj pytanie naszemu Ekspertowi

Temat pytania:
*
Treść pytania:
*
Twoje imię:
*
Twój e-mail (nie wyświetlany na stronie - do kontaktu z Tobą):
*
(*) - pola wymagane

Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie

Dziecięce lęki

Dziecięce lęki

Każdy człowiek ma jakieś zmartwienia, to jasne. Zależnie od wieku smutek czy przerażenie są powodowane przez inne sytuacje. Dziecko w każdym wieku przeżywa swoje troski i lęki. Poznanie ich może...  

Temat na Czasie

Top 15 cytatów o rodzicielstwie

Top 15 cytatów o rodzicielstwie

Czujecie czasami, że jesteście tak zmęczeni i pochłonięci codziennością, że zapominacie, jak piękne jest rodzicielstwo? Przygotowaliśmy dla Was zbiór inspirujących cytatów. Doceńcie na nowo...  

Nowinki

Poradnik na dni smutku i rozstania

Poradnik na dni smutku i rozstania

Dzieci, które przeżywają ból utraty bliskiej osoby, ale mogą przeżyć go w sobie i doznają w tym wsparcia, wychodzą często z tej sytuacji...  
Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

Jak uchronić swoje dziecko przed wadliwą postawą i wiążącymi się z tym konsekwencjami?  

Temat na Czasie

Poczytaj ze mną

Poczytaj ze mną

Odkryjcie na nowo radość czytania! Książki przenoszą nas do świata, w którym wszystko jest możliwe. Czytając swoim pociechom od najmłodszych lat, sprawicie, że zakochają się w literaturze...  

Konkurs na czasie

Chcesz, aby Twoje dziecko otrzymało bajkowego Królika? Weź udział w konkursie i wygraj jednego z 1000 pluszowych Królików.  
Advertisement

W domu z dzieckiem

Cudowny chłopak1 Robico1 Knock Nocky1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Kapitan Nauka1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018