Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Agnieszka Sokołowska

Agnieszka Sokołowska - Pedagog specjalny

Pedagog specjalny

Agnieszka Sokołowska

Od 2002 r. pracuje zawodowo z małymi dziećmi i ich rodzicami w procesie diagnozy i terapii zaburzeń rozwoju oraz w szkole dla dzieci niewidomych i słabowidzących.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła pedagogikę specjalną oraz studia podyplomowe w zakresie: wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka, tyflopedagogiki, psychologicznego wspierania rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami, a także certyfikowane kursy z zakresu diagnozy i terapii małych dzieci, m.in. integracji sensorycznej i monachijskiej funkcjonalnej diagnostyki rozwojowej 0-6 r.ż.
Związana z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, gdzie doktoryzuje się i pracuje w Pracowni Badań nad Autyzmem. Aktualnie kieruje pracą zespołu, realizującego projekt badawczy ?Videomodeling jako sposób uczenia umiejętności społecznych dzieci z autystycznego spektrum zaburzeń?, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.

Główne obszary zainteresowań naukowych:
- ocena i wspieranie prawidłowego rozwoju małego dziecka 0-6/7 r.ż. (rozwój emocjonalno-społeczny, poznawczy, motoryczny),
- wczesna diagnoza i terapia dzieci z grup ryzyka (wcześniactwo, uszkodzenia okołoporodowe, ciąże mnogie),
- autyzm,
- zespół Aspergera,
- mikrozaburzenia czynności mózgu,
- nadpobudliwość psychoruchowa,
- zaburzenia łączone,
- wady genetyczne,
- uszkodzenia wzroku (dzieci niewidome i słabowidzące),
- lewostronna i skrzyżowana lateralizacja,
- obniżony poziom grafomotoryczny,
- wtórne następstwa trudności rozwojowych,
- problemy emocjonalnego funkcjonowania rodziców, rodzeństwa i dziadków dzieci z utrudnieniami w rozwoju.

Odpowiedzi i porady:

Złość, histeria

Witam, piszę, bo jestem bezradna. Mam syna, który ma 2 latka i 5 miesięcy. Jest to chłopiec bardzo żywy, ale już od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić z jego zachowaniem. Kiedy mu czegoś... więcej »

Agresja 3-latka

Witam, od jakiegoś czasu Panie zgłaszają, że synek (prawie 3 latka) zachowuje się agresywnie wśród dzieci, popycha, skończyło ostatnio się tak, że przewrócił dziewczynkę na beton i chłopca... więcej »

Problem z usypianiem

Witam, mam problem z 11,5-miesięcznym synkiem - mały nie potrafi ze mną usnąć na drzemkę w dzień. Wieczorem nie ma najmniejszego problemu z jego zasypianiem, ale w dzień zasypia z jedną babcia,... więcej »

Problem z 4-latkiem

Dzień dobry, mam problem z moją 4-letnią córką. Córka wyrywa sobie włosy i bawi się nimi. Zawsze kiedy ogląda bajkę, zasypia to potrafi sobie wyrywać włosy, nie wiem jak sobie z tym poradzić,... więcej »

5-latek wyciera wszystkie przedmioty i siebie

Witam, jestem mamą 5-latka, który prezentuje bardzo dziwne i niepokojące mnie zachowania. Ma 3 lata młodszą siostrę. W wieku 2,5 lat próbowaliśmy, aby poszedł do żłobka, jednak nie zaaklimatyzował... więcej »

Onanizowanie się 8-latki

Witam, mam problem że swoją 8-letnią córką. Od kilku miesięcy zauważyłam, że córka się "dotyka". Na początku nie zwracaliśmy na to uwagi za poradą pediatry. Później starałam się z... więcej »

Kara

Witam, mój syn (od kilku dni 9-latek) jakiś czas temu sam kupił sobie jakieś dodatki do gry. Czasem w ramach nagrody za dobre osiągnięcia w szkole czy super zachowanie coś mu tam dokupowałam,... więcej »

Agresywny 3-latek

Witam, jestem mamą dwójki dzieci: córci (5 lat) i synka (3 latka). Pytanie dotyczy młodszego szkraba. Od jakiegoś czasu mamy problem z jego agresją. Szczególnie w przedszkolu. Jak miał 1,5-2... więcej »

Dziwne tiki u 5-letniej córki

Witam, mam 5-letnią córkę. Wcześniej wychowywałem ja sam, ale po próbie odebrania matce opieki, sąd dał jej opiekę, bo jest Norweżką i jest u siebie. Odkąd córka zaczęła mieszkać u... więcej »

Przedszkole i dzieci

Witam, mój syn ma 3 latka i od trzech dni chodzi do przedszkola. W pierwszy dzień nie chciał wejść do przedszkola, a później tak się bawił, że trudno go było wyciągnąć. Żegna się buziakiem,... więcej »

Zadaj pytanie naszemu Ekspertowi

Temat pytania:
*
Treść pytania:
*
Twoje imię:
*
Twój e-mail (nie wyświetlany na stronie - do kontaktu z Tobą):
*
(*) - pola wymagane

Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Miejsce na Czasie

 Energetyczny "Park Rozrywki Ogrodzieniec"

Energetyczny "Park Rozrywki Ogrodzieniec"

Kilka godzin minęło nie wiadomo kiedy. Myślę, że będziemy tu wracać po kolejną dawkę wrażeń i dobrej zabawy. Już tęsknię za żyroskopem :)  

Miejsce na Czasie!

Kameralny obiekt miażdży molochy

Kameralny obiekt miażdży molochy

Hotel Bacówka Radawa & SPA****można śmiało nazwać najszybszej rozwijającym się hotelem w Polsce. Obiekt pojawił się na rynku polskiego Hotelarstwa w maju 2017 roku, otrzymując po kolei kilka...  

Nowinki

Jak nie zepsuć dziecka w Święta?

Jak nie zepsuć dziecka w Święta?

Anna Wilczyńska, psycholog i dyrektor Akademii Przyszłości, siostrzanego programu Szlachetnej Paczki, podsuwa proste rozwiązania, jak uczyć...  
Dzieciństwo w obiektywie - Michelle

Dzieciństwo w obiektywie - Michelle

Michelle, jest jak każda inna matka, która uwielbia prowadzić bloga o życiu swojej rodziny, a szczególnie swoich dzieci na swoim blogu...  
Rozmowa z panią Monika Zajączkowską - aktorką Teatru Atofri

Rozmowa z panią Monika Zajączkowską - aktorką Teatru Atofri

"Pokazujemy, że wszystko zależy od naszej wyobraźni i przede wszystkim, że spotkanie z teatrem to wielka przyjemność"  

To naprawdę ważne!

Pierwsza pomoc  #2Resuscytacja

Pierwsza pomoc #2Resuscytacja

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, co przytrafi się naszemu dziecku. Musisz wiedzieć jak pomóc!  

W domu z dzieckiem

Na dziecięce pomysły1 Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1
Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018