Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Agnieszka Sokołowska-Kasperiuk

Agnieszka Sokołowska-Kasperiuk  - Pedagog specjalny

Pedagog specjalny

Agnieszka Sokołowska-Kasperiuk

Od 2002 r. pracuje zawodowo z małymi dziećmi i ich rodzicami w procesie diagnozy i terapii zaburzeń rozwoju oraz w szkole dla dzieci niewidomych i słabowidzących.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła pedagogikę specjalną oraz studia podyplomowe w zakresie: wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka, tyflopedagogiki, psychologicznego wspierania rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami, a także certyfikowane kursy z zakresu diagnozy i terapii małych dzieci, m.in. integracji sensorycznej i monachijskiej funkcjonalnej diagnostyki rozwojowej 0-6 r.ż.
Związana z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, gdzie doktoryzuje się i pracuje w Pracowni Badań nad Autyzmem. Aktualnie kieruje pracą zespołu, realizującego projekt badawczy „Videomodeling jako sposób uczenia umiejętności społecznych dzieci z autystycznego spektrum zaburzeń”, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.

Główne obszary zainteresowań naukowych:
- ocena i wspieranie prawidłowego rozwoju małego dziecka 0-6/7 r.ż. (rozwój emocjonalno-społeczny, poznawczy, motoryczny),
- wczesna diagnoza i terapia dzieci z grup ryzyka (wcześniactwo, uszkodzenia okołoporodowe, ciąże mnogie),
- autyzm,
- zespół Aspergera,
- mikrozaburzenia czynności mózgu,
- nadpobudliwość psychoruchowa,
- zaburzenia łączone,
- wady genetyczne,
- uszkodzenia wzroku (dzieci niewidome i słabowidzące),
- lewostronna i skrzyżowana lateralizacja,
- obniżony poziom grafomotoryczny,
- wtórne następstwa trudności rozwojowych,
- problemy emocjonalnego funkcjonowania rodziców, rodzeństwa i dziadków dzieci z utrudnieniami w rozwoju.

Odpowiedzi i porady:

Nieśmiałość 4-latka

Szanowna Pani Agnieszko, na wstępie bardzo dziękuję, że zgodziła się Pani na wysłanie zapytania. Po zapoznaniu się z Pani profilem na stronie czasdzieci.pl zakładam, że jest Pani odpowiednia i kompetentną... więcej »

Napady agresji u 3,5-letniego chłopca

Mam 3,5 letniego synka, jedynaka, którego kocham nad życie, ale niestety coraz częściej przysparza mi zmartwień. Od dłuższego czasu pogodziliśmy się z faktem, że tak łatwo, to nie uda się nam wychować... więcej »

Notoryczne sikanie podczas leżakowania

Witam, Przeczytałam wszystkie tematy i mam nadzieje, że mój temat się nie powtórzył. Mam ogromny problem z sikaniem mojej 3 letniej (i osiem miesięcy) córeczki - notorycznie na leżak w przedszkolu.... więcej »

Wypróżnianie się

Co mam zrobić, gdy moja 5-letnia córka zaczęła robić kupkę w majtki nawet 2-3 razy dziennie, nie chce siadać na WC w ogóle. Jak pytam, czy chce kupę, mówi, że nie, a za parę minut robi w majtki. Czuje... więcej »

7latka siusia i robi kupkę w pieluchę !

Witam, mam taki problem, że moja 7-letnia córeczka Julcia załatwia się od urodzenia w pampersy. Próbowałam razem z mężem odzwyczaić Julcię już gdy miała 2 latka jednak ona uznała ,że się boi nocnika,... więcej »

Mój 7 letni syn jest nadruchliwy.

Witam! Jestem mamą 7,a nawet 8 letniego już chłopca - Maksa. Mój syn od najmłodszych lat już był troszkę inny,późno zaczął chodzić 1,3 m, mówić 3 lata, korzystać z toalety 3,5 roku. Teraz chodzi już do... więcej »

dziecko 17 m-cy - dziwne zachowania

Zdecydowałam się opisać zachowanie mojego syna, ponieważ zaczęłam mieć wątpliwości czy wszystko jest ok. Syn skończył 17 m-cy. Był wcześniakiem ( 1 m-ąc). Obecnie rzadko mówi mama, tata, baba (kiedyś... więcej »

onanizm

Moja 11 letnia córka od pewnego czasu onanizuje się podczas lekcji. Presja szkoły powoduje że w ten sposób rozładowuje swoje emocje. Moja córka to bardzo wrażliwe dziecko. Przez cały rok szkolny spotykaliśmy... więcej »

10-latek kłamie i oszukuje

nie wiem jak mam z nim rozmawiać, po 2 miesiącach szkoły nie wierzę mu już w żadne słowo, dopóki sprawdzam i kontroluję ma odrobione lekcje , jest przygotowany na następny dzień, gdy odpuszczam - kartkówki... więcej »

lęki nocne u 10-latka

Witam, w czasie wakacji z powodu mojego pobytu w szpitalu, zmuszona byłam oddać syna do znajomych, gdzie ich syn ,starszy kilka lat, straszył mojego syna, że coś wyjdzie z szafy albo z telewizora. Od... więcej »
Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie!

TOP 10 najbrzydszych tortów dla dzieci!

TOP 10 najbrzydszych tortów dla dzieci!

Nie każdy obdarzony jest talentem kulinarnym. A zrobienie ładnego i smacznego tortu, to już naprawdę wyższa szkoła jazdy. Zobaczcie dlaczego nie warto eksperymentować samemu, tylko powierzyć sprawę profesjonalistom!  

Temat na czasie!

Spontaniczny wyjazd za miasto, a może zaplanowane wakacje? Na łóżku rosną wierze wyprasowanych ubrań. Pakowanie. Przekręcamy klucz w zamku i zaczynamy - nasz urlop z dziećmi.  

Nowinki

Nie bój sie ratować życia!

Nie bój sie ratować życia!

Zastanów się, co zrobisz, kiedy będziesz uczestnikiem wypadku na drodze. Czy będziesz potrafił pomóc? Pamiętaj, że pierwsze 5 minut po wypadku,...  
O wpływie opiekunów: nauczycieli, psychologów, trenerów na uczniów.

O wpływie opiekunów: nauczycieli, psychologów, trenerów na uczniów.

Nie masz wyboru. Jesteś modelem do naśladowania i wychowawcą moralnym, czy ci się to podoba czy nie.  

Muzyka na Czasie!

Plebiscyt na Czasie

Po raz kolejny oddajemy głos Wam, Rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym inicjatywy, które odbyły się na przełomie lat 2016/2017 (1 lipca 2016 - 30 czerwca 2017). W tym roku statuetki Słoneczników...  

W domu z dzieckiem

Doktor Misia Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017