Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów » Agnieszka Sokołowska-Kasperiuk

Agnieszka Sokołowska-Kasperiuk  - Pedagog specjalny

Pedagog specjalny

Agnieszka Sokołowska-Kasperiuk

Od 2002 r. pracuje zawodowo z małymi dziećmi i ich rodzicami w procesie diagnozy i terapii zaburzeń rozwoju oraz w szkole dla dzieci niewidomych i słabowidzących.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła pedagogikę specjalną oraz studia podyplomowe w zakresie: wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka, tyflopedagogiki, psychologicznego wspierania rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami, a także certyfikowane kursy z zakresu diagnozy i terapii małych dzieci, m.in. integracji sensorycznej i monachijskiej funkcjonalnej diagnostyki rozwojowej 0-6 r.ż.
Związana z Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, gdzie doktoryzuje się i pracuje w Pracowni Badań nad Autyzmem. Aktualnie kieruje pracą zespołu, realizującego projekt badawczy „Videomodeling jako sposób uczenia umiejętności społecznych dzieci z autystycznego spektrum zaburzeń”, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.

Główne obszary zainteresowań naukowych:
- ocena i wspieranie prawidłowego rozwoju małego dziecka 0-6/7 r.ż. (rozwój emocjonalno-społeczny, poznawczy, motoryczny),
- wczesna diagnoza i terapia dzieci z grup ryzyka (wcześniactwo, uszkodzenia okołoporodowe, ciąże mnogie),
- autyzm,
- zespół Aspergera,
- mikrozaburzenia czynności mózgu,
- nadpobudliwość psychoruchowa,
- zaburzenia łączone,
- wady genetyczne,
- uszkodzenia wzroku (dzieci niewidome i słabowidzące),
- lewostronna i skrzyżowana lateralizacja,
- obniżony poziom grafomotoryczny,
- wtórne następstwa trudności rozwojowych,
- problemy emocjonalnego funkcjonowania rodziców, rodzeństwa i dziadków dzieci z utrudnieniami w rozwoju.

Odpowiedzi i porady:

Nieśmiałość 4-latka

Szanowna Pani Agnieszko, na wstępie bardzo dziękuję, że zgodziła się Pani na wysłanie zapytania. Po zapoznaniu się z Pani profilem na stronie czasdzieci.pl zakładam, że jest Pani odpowiednia i kompetentną... więcej »

Napady agresji u 3,5-letniego chłopca

Mam 3,5 letniego synka, jedynaka, którego kocham nad życie, ale niestety coraz częściej przysparza mi zmartwień. Od dłuższego czasu pogodziliśmy się z faktem, że tak łatwo, to nie uda się nam wychować... więcej »

Notoryczne sikanie podczas leżakowania

Witam, Przeczytałam wszystkie tematy i mam nadzieje, że mój temat się nie powtórzył. Mam ogromny problem z sikaniem mojej 3 letniej (i osiem miesięcy) córeczki - notorycznie na leżak w przedszkolu.... więcej »

Wypróżnianie się

Co mam zrobić, gdy moja 5-letnia córka zaczęła robić kupkę w majtki nawet 2-3 razy dziennie, nie chce siadać na WC w ogóle. Jak pytam, czy chce kupę, mówi, że nie, a za parę minut robi w majtki. Czuje... więcej »

7latka siusia i robi kupkę w pieluchę !

Witam, mam taki problem, że moja 7-letnia córeczka Julcia załatwia się od urodzenia w pampersy. Próbowałam razem z mężem odzwyczaić Julcię już gdy miała 2 latka jednak ona uznała ,że się boi nocnika,... więcej »

Mój 7 letni syn jest nadruchliwy.

Witam! Jestem mamą 7,a nawet 8 letniego już chłopca - Maksa. Mój syn od najmłodszych lat już był troszkę inny,późno zaczął chodzić 1,3 m, mówić 3 lata, korzystać z toalety 3,5 roku. Teraz chodzi już do... więcej »

dziecko 17 m-cy - dziwne zachowania

Zdecydowałam się opisać zachowanie mojego syna, ponieważ zaczęłam mieć wątpliwości czy wszystko jest ok. Syn skończył 17 m-cy. Był wcześniakiem ( 1 m-ąc). Obecnie rzadko mówi mama, tata, baba (kiedyś... więcej »

onanizm

Moja 11 letnia córka od pewnego czasu onanizuje się podczas lekcji. Presja szkoły powoduje że w ten sposób rozładowuje swoje emocje. Moja córka to bardzo wrażliwe dziecko. Przez cały rok szkolny spotykaliśmy... więcej »

10-latek kłamie i oszukuje

nie wiem jak mam z nim rozmawiać, po 2 miesiącach szkoły nie wierzę mu już w żadne słowo, dopóki sprawdzam i kontroluję ma odrobione lekcje , jest przygotowany na następny dzień, gdy odpuszczam - kartkówki... więcej »

lęki nocne u 10-latka

Witam, w czasie wakacji z powodu mojego pobytu w szpitalu, zmuszona byłam oddać syna do znajomych, gdzie ich syn ,starszy kilka lat, straszył mojego syna, że coś wyjdzie z szafy albo z telewizora. Od... więcej »
Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Premiera na Czasie

Mądre i przepięknie zilustrowane książeczki o zwierzętach. Leyla Fontaine jest prawnuczką słynnego autora bajek Jeana de La Fontaine’a. Mieszka w domu z dziewięcioma niesfornymi zwierzętami: pająkiem,...  

Tydzień z "Misią z Lipowej Kliniki"

KONKURS

KONKURS

Znacie już Misię? To wesoła siedmiolatka, która wraz z rodzicami i ukochanym pieskiem Popikiem mieszka w niewielkim miasteczku. Czy tak jak Misia chciałabyś/ chciałbyś mieć swoją klinikę i zajmować się...  

Nowinki

Przedszkolak pełen zdrowia!

Przedszkolak pełen zdrowia!

W listopadzie rozpoczęła się akcja PRZEDSZKOLAK PEŁEN ZDROWIA, kolejna z cyklu akcji Akademii Zdrowego Przedszkolaka, tym razem koncentrująca...  
Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

Zadbaj o prawidłową postawę swojego dziecka

Jak uchronić swoje dziecko przed wadliwą postawą i wiążącymi się z tym konsekwencjami?  

Impreza na Czasie

W domu z dzieckiem

Doktor Misia Clifford Winx! Kapitan Nauka Rodzinne wakacje Domowa Akademia Książki dla dzieci EkoRodzice radzą

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017