Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

3-letni synek mało mówi

Witam,

mój 3-letni synek ma problemy, najczęściej mówi pojedyncze słowa, chociaż od jakiegoś czasu zdarzy mu się powiedzieć jakieś zdanie z dwóch słów. Ma kłopot z wymówieniem R - zamiast skarpetki lubi "skalpetki" oraz zamiast banan mówi "mama". Mówi już: daj, masz, chodź, pić, spać, pies, kicia, drzwi, dzieci i, oczywiście, mama, tata, baba. Potrafi również liczyć do pięciu (powoli również na paluszkach). Jednakże mimo tego, moim zdaniem, odbiega w rozwoju od swoich rówieśników ze żłobka. Niepokoi również mnie, że jak się cieszy, wydaje dziwne dźwięki i macha rączkami oraz bardzo dużo mówi po swojemu. Od września idzie do przedszkola i boję się, że będą się śmiały z niego dzieci.

Aneta
mgr Magdalena Gaweł - psycholog kliniczny

psycholog kliniczny

mgr Magdalena Gaweł

Odpowiedź:

Szanowna Pani Aneto,

 

rozwój mowy Pani synka jest opóźniony, należy niezwłocznie zacząć nad tym pracować. Trzeba zacząć od spotkania z logopedą lub psychologiem dziecięcym (np. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej), w domu może Pani ćwiczyć z synkiem z programem słuchowych "Słucham i uczę się mówić". Proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty, synek jest jeszcze mały i wiele nieprawidłowości można jeszcze zniwelować.

 

Z poważaniem

Magdalena Gaweł


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.
15 powodów dlaczego kochamy Święta jeszcze bardziej, kiedy mamy dzieci

15 powodów dlaczego kochamy Święta jeszcze bardziej, kiedy mamy dzieci

Kiedy na świat przychodzą dzieci wszystko się zmienia, zwłaszcza podczas magicznego okresu jakim są Święta Bożego Narodzenia.  

Ciekawostki na Czasie

Najpopularniejsze dziecięce imiona

Najpopularniejsze dziecięce imiona

Postanowiliśmy prześledzić, które imiona były w tym roku nadawane dzieciom szczególnie często i jak się to zmieniało względem lat poprzednich.  

Nowinki

Wpływ smoczka na wymowę

Wpływ smoczka na wymowę

Wiele mam zadaje sobie pytanie „ Jak długo używać butelkę ze smoczkiem do karmienia dziecka?” Firmy produkujące akcesoria dla...  
Woda z kranu - czy jest zdrowa?

Woda z kranu - czy jest zdrowa?

Kranówka nie cieszy się w Polsce dobrą opinią. Z badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Programów Zdrowotnych wynika, że wiele...  
15 powodów dlaczego dzieci kochają Święta

15 powodów dlaczego dzieci kochają Święta

Wbrew pozorom dzieci nie kochają Świąt jedynie za prezenty, które przynosi Mikołaj. Dla maluchów powodów, za które kocha się Święta jest dużo więcej i wiele z nich nie jest oczywistych.  

W domu z dzieckiem

Boże Narodzenie1 Prezenty1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Pierwsze Książeczki1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czego powinno być więcej na portalu ?
Rozrywki dla dzieci on line
Rozrywki dla rodziców on line
Konkursów z nagrodami dla dzieci
Konkursów z nagrodami dla mam
Konkursów z nagrodami dla tatusiów
Inspiracji plastycznych dla dzieci
Żadne z powyższych mnie nie interesują. Szukam tu informacji nie rozrywki.


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018