Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Moja córka ma poważne problemy z mową

Witam,

moja córka ma problemy z mową. W listopadzie będzie miała 5 lat i się martwię, bo nie ma poprawy od 4-latków. Chodzi do szkoły, ma duże problemy z mową, chodzę od pół roku z córką prywatnie na zajęcia logopedyczne raz w tygodniu, dużo z nią w domu ćwiczę i nie ma żadnej poprawy. Nie wiem, co się dzieje, bardzo się martwię i nie wiem, co mogę dalej zrobić.

Aldona
Agnieszka Sokołowska - Pedagog specjalny

Pedagog specjalny

Agnieszka Sokołowska

Odpowiedź:

Pani Aldono,


proszę zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej na pogłębioną diagnozę rozwoju, a także skontaktować się z doświadczonym neurologopedą. Konieczne jest wykonanie rzetelnego pomiaru słuchu u dziewczynki. Zajęcia raz w tygodniu ze specjalistą to w tej sytuacji zbyt mało. Codziennie trzeba ćwiczyć w domu, lecz nie powinna Pani sama zastanawiać się, co i jak robić. Konkretne zalecenia musi dać neurologopeda, ustawić cały program pracy, a podczas zajęć w gabinecie powinna być Pani obecna, by obserwować i uczyć się jak pracować w domu. Neurologopeda będzie kontrolował postępy dziecka i uczył Panią jak wprowadzać nowe ćwiczenia. Diagnoza w poradni będzie miała na celu ustalenie źródła opóźnienia w rozwoju mowy. Bez tego praca nie będzie dobrze ukierunkowana.


Agnieszka Sokołowska

Zobacz inne porady w tematyce: zaburzony rozwój mowy, problemy z mówieniem


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal CzasDzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie. Zalecamy bezpośredni kontakt ze specjalistą w celu konsultacji danego problemu. Po zgłoszeniu pytania, zostanie ono po akceptacji redakcji umieszczone wraz z odpowiedzią konkretnego eksperta.

KONKURS na Czasie

Kto Ty jesteś? - Głos dzieci

Kto Ty jesteś? - Głos dzieci

Kto ty jesteś? - To projekt artystyczny skierowany do dzieci, które zapraszamy do dialogu z artystami, do ekspresji artystycznej, ale także do chwili refleksji...  

Nowinki

Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zdołuj dziecko w 6 krokach. Antyporadnik rodzica

Zobacz, jakie błędy popełniają rodzice i nie rób tego swoim dzieciom. Popracuj nad poprawą samooceny dziecka i jego motywacją.  
Tydzień z Charakterami - dzień pierwszy

Tydzień z Charakterami - dzień pierwszy

Poznaj sztukę dobrego życia z magazynem psychologicznym „Charaktery”. Sprawdź, dokąd może doprowadzić Cię podróż w nieznane!  

Aktywne dziecko na Czasie

Aktywne ćwiczenia i zabawy dla dzieci

Aktywne ćwiczenia i zabawy dla dzieci

Dodatkowe zajęcia sportowe to jedna z możliwości spędzania aktywnego czasu, ale łatwo i tanio można zorganizować dziecku samemu ciekawe aktywności. Tak naprawdę tylko od naszych chęci i wyobraźni...  

Akcja Na Czasie!

Jeśli chcesz, żeby to Twoje dziecko zostało nową gwiazdą bestsellerowej serii, wyślij zdjęcia na adres: magicznedrzewo@znak.com.pl wraz ze zgodą na udział w sesji i wykorzystanie wizerunku na...  

W domu z dzieckiem

Aktywne dziecko1 Niemożliwi detektywi1 Gry Nasza Księgarnia1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1 Książki dla dzieci1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018