Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Brak pary w klasie

Dzień dobry,

moja 14-letnia córka poszła do innego niż reszka klasy z podstawówki gimnazjum, tam okazało się, że nie ma dla niej pary, całą pierwszą klasę siedziała sama i była "na doczepkę" do innych dziewczyn, które akurat ją przygarnęły. Od początku tego roku dwie dziewczynki się pokłóciły i jedna z nich usiadła z moją córką. Moje dziecko było bardzo z tego powodu szczęśliwe i mocno przylgnęła do tej dziewczynki, ale te poprzednie pogodziły się i moja córka została znowu sama - jest jej bardzo przykro z tego powodu i powiedziała, że była tylko koleżanką na zastępstwo.

Mariola
Agnieszka Sokołowska - Pedagog specjalny

Pedagog specjalny

Agnieszka Sokołowska

Odpowiedź:

Dzień dobry,


prawdopodobnie jest tak, że Pani córka rzeczywiście stała się "koleżanką na zastępstwo" na złość tej drugiej. Niestety dziewczynki często tak funkcjonują. Trudno się dziwić, że jest Pani córce ciężko z tego powodu. Uważam, że znakomicie sobie radzi będąc w komitywie z różnymi dziewczętami, tworząc "trójki", lecz rzeczywiście brak osobistej, "własnej" przyjaciółki jest dla niej boleśnie odczuwalny. Przykro mi, że nie mogę podać tu żadnej prostej recepty. Do czasu zmiany struktury w klasie, np. dołączenia kogoś nowego, trudno będzie coś innego zrobić z tą nieparzystą liczbą dziewcząt. To, co można zrobić ze strony dorosłych, to wspierać ją w zrozumieniu i upewniać, że to nie jest jej wina, tylko taka jest sytuacja klasowa, co w niczym nie zmienia tego, jaka fajna jest Pani córka.

 

Pozdrawiam
Agnieszka Sokołowska

Zobacz inne porady w tematyce: rówieśnicy, gimnazjum


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Temat na Czasie

Top 15 wiosennych pomysłów DIY

Top 15 wiosennych pomysłów DIY

Kalendarzowa wiosna tuż, tuż. W oczekiwaniu na wiosnę, nie pozwólcie dzieciom się nudzić. Wspólnie wykonajcie kwieciste, wiosenne gadżety. W galerii znajdziecie też kilka wielkanocnych propozycji.  

Nowinki

Czym skorupka za młodu… czyli cykl artykułów o tym jak wychować CZŁOWIEKA SUKCESU. Część 3.

Czym skorupka za młodu… czyli cykl artykułów o tym jak wychować CZŁOWIEKA SUKCESU. Część 3.

W tym artykule zaprezentuję aspekt motywacji, motywacji osiągnięć oraz kreatywne pomysły na to, jak je kreować i rozwijać u pociech.  
Czy stać nas na złe żywienie dzieci?

Czy stać nas na złe żywienie dzieci?

Liczne badania potwierdzają wpływ wczesnego żywienia określanego jako programowanie żywieniowe na stan zdrowia w wieku dorosłym. Trudno...  

Książka na Czasie!

Twój pierwszy kalendarz. Baw się, ucz, pamiętaj! Wydawnictwa OLIMP ma za zadanie przybliżyć maluchom miesiące i ważne daty, umiejętnie łącząc naukę z fascynująca zabawą. Wywołuje pozytywne...  

Warto tam być!

Weekend z Nelą i alpakami

Weekend z Nelą i alpakami

W programie m.in. wystawy psów, kotów, królików, kawii, zwierząt egzotycznych czy motyli. W specjalnej Strefie Peruwiańskiej z dziećmi spotka się natomiast Nela Mała Reporterka. Dziewczynka przedstawi...  

W domu z dzieckiem

Gry Nasza Księgarnia1 Pamiętnik Zuzy Łobuzy1 Pierwsze Książeczki1 Niezapominajka1 Domowa Akademia1

Sonda – Czas Dzieci

Czy poleciłbyś portal CzasDzieci.pl znajomym rodzicom?
zdecydowanie nie
raczej nie
nie mam zdania
raczej tak
zdecydowanie tak


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2018