CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy

Strefa rodzica » Porady naszych Ekspertów

Nocne moczenie i ssanie wargi

Witam,

mój wnuczek jest inteligentnym przedszkolakiem, ma 4 latka i 8 miesięcy. Jednak rodzice mają problem, bo synek moczy się każdej nocy, trzeba go 1-2 razy wysadzać, a babcie już nie dają rady go dźwigać. W ciągu dnia nie ma problemu, a w przedszkolu rzadko moczy się na leżakowaniu. Może jest to połączone, bo ssie wargę, gdy myśli, zasypia, a rączką kręci włosy na główce, na zwrócenie uwagi żeby tak nie robił, reaguje agresywnie. Ma płytkę do ust, ale już odmówił jej używania. Rodzice wszystko robią na zasadzie tłumaczenia i argumentów zdrowotnych. Wizyty u różnych psychologów też nie dają rezultatu i radzą czekać aż "zaskoczy". Jestem babcią i mam wrażenie, że to zbyt długo trwa i wnuczek robi się wycofany, co mnie i dziadka bardzo martwi. Jak pomóc?

Katarzyna
Wiktoria Jaciubek - psycholog rodzinny

psycholog rodzinny

Wiktoria Jaciubek

Odpowiedź:

Szanowna Pani,

 

w takich sytuacjach dobrze jest udać się w celu konsultacji do neurologa. Oprócz tego można się zastanowić nad przyczynami trudności dziecka. Mogą to być różne powody, np. duże napięcie wewnętrzne, zwiększony poziom lęku, stresująca sytuacja w przedszkolu lub w domu.

 

Zrozumiałym jest, że jednorazowe wizyty u psychologów mogą nie być dla Państwa satysfakcjonujące. Należy jednak pamiętać, że praca nad trudnymi zachowaniami powinna być długofalowa i systematyczna. Z tego powodu radziłabym - mimo zniechęcenia - skonsultować się ze specjalistą psychologiem dziecięcym: najlepiej takim, który pracuje z całymi rodzinami.

 

Z poważaniem,

Wiktoria Jaciubek

Zobacz inne porady w tematyce: problemy z zachowaniem, moczenie


Lubisz CzasDzieci.pl?
KOMENTARZE:

Napisz komentarz, pomóż innym, opiniuj treści
Treść:
Maksimum 1500 znaków.
Imię:
Kod z obrazka:

Portal czasdzieci.pl ma przyjemność współpracować z gronem ekspertów, jednak często problemy wymagają pilnej lub dodatkowej porady medycznej. CzasDzieci.pl nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z zastosowania informacji zawartych w niniejszym serwisie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami? Skorzystaj z naszego newslettera

Zobacz co zyskujesz

Miejsce na Czasie!

Kompleks wypoczynkowo-uzdrowiskowy Grand Lubicz w Ustce to nowe przedsięwzięcie inwestycyjne w Pomorskiem. Kompleks, oprócz usług uzdrowiskowych, oferuje profesjonalne wyposażenie i urządzenia...  

Temat na czasie

Grudniowe smaki i zapachy

Grudniowe smaki i zapachy

Ten miesiąc poznaje się po smakach i zapachach. A gdyby tak iść tym tropem teraz, kiedy zastanawiamy się nad prezentami dla bliskich? To, co zrobimy własnymi rękami będzie smakować tylko jak miłość!  

Nowinki

„Małomówny” przedszkolak

„Małomówny” przedszkolak

Każdy rodzic chciałby, aby jego pociecha była zdrowa oraz rozwijała się prawidłowo zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Obserwacja maleństwa...  
Home schooling czyli edukacja domowa

Home schooling czyli edukacja domowa

Edukacja domowa, czyli home schooling to nauczanie dzieci w domu przez ich rodziców, opiekunów lub inne osoby zaangażowane w naukę dzieci.  

Okiem CzasDzieci.pl

Choinka na 7 sposobów

Choinka na 7 sposobów

Choinka wszystkim kojarzy się z wielkim iglastym drzewem obwieszonym światełkami i ozdobami. Co jeśli nie mamy na nie miejsca? Albo chcemy mieć...  

Prezenty na Czasie

Podaruj swoim bliskim to, co najcenniejsze

Podaruj swoim bliskim to, co najcenniejsze

Cała rodzina z niecierpliwością wyczekuje pierwszej gwiazdki. W te święta podaruj swoim najbliższym to, czego nie można kupić, a zarazem jest najcenniejsze – zdrowie.  

Miejsce na czasie

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Dziecięcy świat marzeń i inspiracji

Są takie dni, w których spełniają się dziecięce marzenia, a zwykłe popołudnia zamieniają się w niezapomnianą przygodę.  

W domu z dzieckiem

Prezenty1 Robico1 Dolce Gusto1 Niezapominajka1 Gry Nasza Księgarnia1 Kapitan Nauka1 Boże Narodzenie1 Domowa Akademia1 Doktor Misia1

Sonda – Czas Dzieci

Jaki jest wiek Twojego Dziecka?
Twój głos pomoże nam lepiej wyprofilować nasze informacje.
do 3 latek
od 3 do 7 lat
od 7 do 10 lat
od 10 do 14 lat
powyżej 14 lat


Kraków | Warszawa | Wrocław | Śląsk | Łódź | Poznań | Lublin | Trójmiasto | Bydgoszcz | Rzeszów | Szczecin

© Copyright by Czas Dzieci - Portal informacyjno-rozrywkowy 2006-2017